« Tagasi

Hiiumaa noored veetsid teistmoodi koolipäeva: vaata videot!

Jaanuaris sai teoks pikalt mõeldud idee korraldada koos noortega ja noortele teistmoodi koolipäev – Hiiumaa avatud inspiratsioonipäev #Haip2020.  

Ürituse ühe eestvedaja Kristi Kivisaare sõnul oli päeva eesmärk nakatada, innustada, avardada silmaringi ja tekitada huvi erinevatel noori kõnetavatel teemadel. Sütitada ettevõtlikkusele ning julgustada mõtlema kastist välja. On võimalik olla edukas, teha tööd, mida armastad ja jääda seejuures vaimselt terveks. Töötoad on valitud sellised, kus noor saaks sisendi, kontaktid ja algelised oskused teemaga iseseisvalt edasi tegeleda. Lisaks, noortevolikogu soovitusel, lisati ka vaimsest tervisest rääkiv töötuba. Iga noor sai valida kuuest töötoast kaks. Street-workouti läbiviijaks oli Erki Naissaar, Kinobussi juhendajaks Mikk Rand. Motivatsiooni töötuba "Sina, Mina, Meie" vedas Errit Kuldkepp. Räppimise algtõdesid juhendas noor räppar AG. Nippe, kuidas teha 45 minutiga oma õpilas-ettevõte jagas Kristi Kivisaar. Vaimse tervise teemal rääkis Gisela Kastein Psühhobuss OÜst. Veel ühte võimalust end teostada tutvustasid Hiiumaa Noored Kotkad ja Kodutütred.  

Noortele oma mõtted ja soovitused, kuidas unistused ja ideed teoks teha andsid kaasa ka paneeldiskussioonis osalenud Viive-Kai Rebane, Argo Nurs ja Erki Naissaar – nemadki on alustanud väikesest unistusest, mis tänaseks on kasvanud oma ettevõtteks. Paneeldiskusiooni vedas eest inspiratsioonikoolitaja Errit Kuldkepp.  

Päeva täis inspiratsiooni lõpetas Reket.  

Sündmuse korraldasid Emmaste vaba aja keskuse, Käina noortekeskuse ja Hiiumaa noortevolikogu tegus meeskond. Osales pea 150 noort üle Hiiumaa. 

Oma õla sündmuse toimumisele panid alla Hiiumaa vald, Emmaste vaba aja keskus, Käina huvi- ja kultuurikeskus. Lisaks oli projekti „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" kaudu rahastaja Euroopa regionaalarengu fond. 

Noorsootöö on üks olulisemaid valdkondi, mis toetab noorte õppimist väljaspool kooli. Mitteformaalne õpitegevus, mis on ette võetud teadlikult, eesmärgiga arendada, hankida uusi oskusi, teadmisi ja kogemusi väljaspool traditsiooniliselt mõistetavat kooliharidust. Mitteformaalne õppimine on oluline igas vanuses, eriti aga noorena, kuivõrd väga paljud inimese elu ja otsuseid mõjutavad väärtused, hoiakud ja tõekspidamised kujunevad välja juba noorena.

Vaata videot Hiiumaa valla Youtube'i kanalil🎥 Ott Rõngas