« Tagasi

Veelkord pakendijäätmetest

Jaanuaris toimus uue jäätmeveo raames esimene pakendijäätmete kogumisring – täname kõiki Hiiumaa sorteerijaid! Kahjuks aga ilmnes, et pakendikonteinerisse oli pandud ka sinna mitte sobivaid jäätmeid, näiteks veekeetja.
Tuletame meelde, mis on pakend ja mida sobib panna pakendikonteinerisse

 
♻️ Pakend on toode, mida kasutatakse kauba mahutamiseks, kaitsmiseks, käsitsemiseks, kättetoimetamiseks või esitlemiseks.
 
♻️Pakendikonteinerisse ei tohi panna klaaspakendit, sest jäätmejaamas pressitakse pakendijäätmed kokku ning purunenud klaas rikuks muu pakendi.
 
♻️Pakendikonteinerisse tohib panna pakendid, mis on tootest tühjad. Jogurtitops tuleks jogurtist puhtaks kraapida, hapukoorepakk tuleb tootest tühjaks pigistada jne.
 
♻️Pakendikonteinerisse tohib panna pakendijäätmeid koos läbipaistva kotiga või valada lihtsalt kott konteinerisse tühjaks.
 
Kui on näha, et mahutis on jäätmed, mida ei ole lubatud sinna panna, võib vedaja jätta mahuti tühjendamata. Sel juhul teeb vedaja konteineri olukorrast pilti, teavitab nii logistikut kui omanikku ja kui ka järgmisel korral on pakendi hulgas midagi muud, maksab inimene pakendiveo eest olmejäätmete hinnaga.