« Tagasi

Ott Lambingu pingi avamine

Kunstnik ja kunstiõpetaja Ott Lambing oleks 23. juunil saanud 65aastaseks. Sel puhul paigaldati talle Kärdla kultuurikeskuse ette, õitsva kuldvihmapuu alla, kunstilise valguse ja varju piirile nimeline pink.

Oti sõber Siim Liik lõi sündmuse sissejuhatuseks meeleolu pillimänguga.

Otti tänasid ja meenutasid kaasteelised: kultuurikeskuse juhataja Pilleriin Kannel, Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann, kunstikollektsionäär Enn Kunila, Hiiumaa muuseumide juht Toomas Kokovkin, kolleeg kultuurikeskusest, Hiiumaa rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus, Kärdla linnaraamatukogu direktor Annely Veevo, kirjandusloolane Vaapo Vaher ja pereliikmed.

Helle-Mare Kõmmus meenutas ja hindas Oti ajakäsitlust ning tänas sõpruse eest: „Käidud tee väärtust saame endaga kaasas kanda".

Vaapo Vaher meenutas Otti tundliku hingega kunstnikuna: „Algul oli ta väga leekiv, kirgline, ekspressionistlik. Tasapisi taandus rohkem sümboolseks, dekoratiivseks, aga tema joon alati säilis."

Samas hindas Vaher ka Oti kuraatoritööd: „Titaanlik töö, mida ta on teinud siin näituste korraldamisega – tema oli tollal see, kes tõmbas käima, kujundas, ajas rahva kokku. Oti üks suur teene on, et ta lõi mõiste Hiiumaa kunst. Tekkis Hiiumaa kunstniku staatus. Tekkis ühisidee, ühisnäitused, ühine tunnetus."

Ott Lambingu pinki kaunistab kiri „Süda Hiiumaal ja kunstis".

Vaata galeriid sündmuselt.