« Tagasi

Olulist infot tulirelvaomanikele

Piirkonnapolitseinik Katre Nõmmerga kirjutas jaanuarikuises Hiiumaa Teatajas, et sagedasemaks on muutunud olukorrad, kui relvaomanikud annavad relvalubade taotluse sisse hilinemisega või aegub relvaluba sootuks. Kui relvaluba on aegumas, tuleb kindlasti taotleda oma relvaloa vahetamist.

Relvaloa kehtivuse pikendamist või andmete muutmist on kõige lihtsam teha iseteeninduses aadressil relvataotlus.politsei.ee. Vajaliku taotluse saab valida oma digitaalse relvaloa juurest. Digitaalse loa taotlemiseks võid ka minna sobivasse teenindusse, teenindusse minnes võta kaasa: 

  • isikut tõendav dokument, 
  • aegumas loa puhul tervisetõend, 
  • vahetamisele kuuluv relvaluba (kui see on väljastatud paberil), 
  • jahitunnistuse või laskespordiorganisatsiooni liikmelisust tõendava dokumendi koopia, 
  • paralleelrelvaloa kehtivuse lõppemise korral relvaomaniku nõusolek, 
  • taotlus – võid täita teeninduses kohapeal või võtta kaasa eelnevalt täidetud taotluse. 

Relvaloa vahetamise taotlus tuleb politsei- ja piirivalveametile esitada kindlasti õigeaegselt. Relvaseadusest tulenevalt tuleb relvaloa või relvakandmisloa kehtivuse lõppemise korral esitada taotlus vähemalt üks kuu enne loa kehtivuse lõppemist. Näiteks kui luba aegub 16. augustil, siis viimane esitamise tähtaeg on 16. juulil. Vastasel juhul tuleb inimesel esitada uus relvaloa taotlus ja alustada otsast peale kogu protsessi esmataotlejana. Relvaloa kehtivuse pikendamiseks võib esitada ka puudustega taotluse. Näiteks puudub tervisetõend, kuid oluline on see, et esitamise tähtaega ei ületataks. Vajalikud lisadokumendid saab esitada ka hiljem. 

Muutunud on ka täiendava laskekatse läbimise reeglid. Nüüd on inimesel võimalus käia täiendavat laskekatset sooritamas neli korda, aga laskekatse tuleb sooritada kolme kuu jooksul. 

Riigiportaalis www.eesti.ee on võimalik tellida ka teavitus relvaloa aegumise kohta. Teenus on tasuta, kuid teavituste saamiseks tuleb aktiveerida ametlik e-post kujul eesnimi.perenimi@eesti.ee, mida saab teha riigiportaalis. SMS-teavituse saamiseks tuleb sisestada kehtiv mobiiltelefoni number. Telefoninumbri vahetamisel tuleb uuendada numbrit ka eesti.ee portaalis. Meeldetuletus saadetakse SMS sõnumiga ja/või e-kirjaga 60 päeva ja 45 päeva enne loa aegumist. 

Katre Nõmmerga 
piirkonnapolitseinik 
Kärdla politseijaoskond