« Tagasi

Vald ja arenduskeskus külastasid OÜd Korrashoid

Augusti lõpus külastas valla ja Hiiumaa Arenduskeskuse esindus pereettevõtet Korrashoid OÜ, kes võõrustas külalisi Kärdlas, ettevõtte jaoks uuel objektil.

Ettevõtte juhid Kairi Kõrm ja Aivar Kõrm rääkisid, et kinnisvara korrashoiuga tegelev 80 töötajaga ettevõte on tegutsenud kolm ja pool aastat ning laienenud kiirelt Hiiumaalt välja: Saaremaale, Läänemaale ja viimasena Harjumaale Paldiskisse. Klientideks on peamiselt ettevõtted, ka mõned eramajad.

Ettevõte alustas oma tegevust EAS - Enterprise Estonia starditoetusega ja Aivar Kõrmi sõnul oli sellest seadmete soetusel suur abi. Toetusega osteti kaubik ja mõned uued koristusmasinad. Samuti on ettevõte saanud toetust LEADER-programmist. Koostööd teeb Korrashoid ka Eesti Töötukassaga, kes pakub võimalust mereohutuse baasõppeks Reval Marine & Offshore Training merekoolis – õpe on vajalik saarte ja mandri vahel sõitvate parvlaevade puhastusteenindajatele, kes on laeval meeskonna liikmed.

Koristusettevõtte käekäik sõltub peamiselt väärt töötajatest. Kairi Kõrm tõi välja, et OÜ Korrashoid eelis tööturul on paindlik ja osaline tööaeg. Kui peamiselt koolitab ettevõte koristajaid objektil, siis osaletakse ka väljaspool ettevõtet toimuvatel koolitustel ning kolm ettevõtte töötajat lõpetasid kevadel õppe Haapsalu Kutsehariduskeskuses ja omandasid puhastusteenindaja-juhendaja tase IV kutsetunnistuse.

Hiiumaa vallavalitsus ja arenduskeskus tänavad sooja vastuvõtu eest!