« Tagasi

Keskväljaku ehitustööd algavad homme

Homsest alustab Merko Ehitus Kärdla Keskväljaku ümberehitustöödega, mis ajagraafiku järgi algavad väljaku vallamaja-poolsel osal Pritsumajast kuni Põllu tänavani. Esimene töö on veetorustiku paigaldamine, mida tehakse valdavalt kinnisel meetodil.   

Tööde esimeses etapis saab autoga väljakut läbida kahesuunaliselt Rookopli tänaval st väljaku Mamma Mia poolsel osal.  

Bussiliikluseks jäävad kasutusse praegused peatused, millele lisatakse vajadusel ajutised bussipeatused.  

Jalakäijatele on tagatud ohutu läbipääs ning juurdepääs tööpiirkonda jäävatele hoonetele kogu ehitusperioodi vältel. Ehitusala saab jalgsi ületada tähistatud ja piirdeaedadega piiratud ülekäigurajal. 

Uuelt tänavalt autoga väljaku poole liikudes peab jälgima paigaldatud liiklusmärke vastavalt tööde edenemisele: kas on võimalik liikuda Uuelt tänavalt Rookopli tänavale ja ka Põllu tänavale või on liiklus Uuelt tänavalt suunatud Kalda tänavale.  

Sadamasse liikumiseks ja ehitusplatsil liikluskoormuse vähendamiseks paigaldatakse ümbersuunav nool ka Heltermaa mnt ja Rehemäe tee ristmikule. 

Vallamaja ja väljaku ääres asuvate kaupluste külastamiseks saab esialgu parkida keskväljakule ning tööde edenedes korraldatakse see ümber. Muudatustest anname teada esimesel võimalusel. 

Tööd jätkuvad uuel aastal Konsumi parklas ja väljaku teisel küljel. Sadevee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldustöödele järgnevad uuel aastal pinnasetööd – kaevatakse pinnast välja ja luuakse uus killustikalus. Uuel aastal ehitatakse pergalo, purskkaevu ja rulapargi alused ja tehakse betoonitööd, elektritööd ja paigaldatakse tänavavalgustus. Seejärel jätkuvad tööd asfalteerimise ja sillutise paigaldusega ning viimaks haljastus- ja istutustöödega. Graafiku järgi on liiklus Rookopli tänaval avatud ja teekate tolmuvaba 20. juuniks 2020 ning kõik tööd valmis oktoobris 2020. 

Kokkuleppel ehitajaga on väljak sõidukitega kahesuunaliselt läbitav pea kogu ehitusperioodi. Palume tähelepanelikult jälgida ajutist liikluskorraldust, mida muudetakse jooksvalt vastavalt tööde toimumisele. 

Kärdla Keskväljaku ümberehitustööd muudavad Kärdlas liiklejate igapäevarutiini. Vabandame ebamugavuste pärast ja palume mõistvat suhtumist, et jõuda eeloleva aastaga kaasaegse maakonnakeskuse väärilise linnasüdameni. 

Kärdla keskväljaku vaade

Kärdla Keskväljaku vaade: ümberehitustöödalgavad ajagraafiku järgi väljaku vallamaja-poolsel osal Pritsumajast kuni Põllu tänavani.

Keskväljaku ümberehitustööde skeem

Uuelt tänavalt autoga väljaku poole liikudes peab jälgima paigaldatud liiklusmärke vastavalt tööde edenemisele: kas on võimalik liikuda Uuelt tänavalt Rookopli tänavale ja ka Põllu tänavale (ülal) või on liiklus Uuelt tänavalt suunatud Kalda tänavale (all).  

väljaku ümberehitustööde skeem