« Tagasi

Hiiumaa eakad tähistasid oma päeva

Kuu tagasi kogunesid eakad üle Hiiumaa Kärdla kultuurikeskusesse, et Hiiumaa pensionäride ühingu eestvedamisel ühiselt tähistada saabuvat rahvusvahelist eakate päeva, mis on 1. oktoobril.

Tervitasid Hiiumaa pensionäride ühingu esinaine Tiiu Vannas ja Hiiumaa vallavanem Reili Rand. Seejärel oli käes aeg tänuavaldusteks. Sel korral peeti meeles iga osavalla kõige eakamat elanikku. Peole olid tulnud kõige eakamad kahest osavallast – Liidia Piilberg Pühalepast ja Richard Heinaste Käinast, kes on ka juurde lisatud pildil. Neile, kes kutsututest ei saanud ise kohale tulla, korraldati õnnitluste ja lillede-meenete kätte toimetamine.

Enne õnnitluste üle andmist luges Tiiu Vannas ette iga osavalla kõige eakama elaniku kohta kirja pandud iseloomustused.

Seejärel tutvustas maanteeameti esindaja Solveig Edasi täiendkoolitust „Väärikas mootorsõidukijuht", mille eesmärk on toetada üle 60a vanuseid kogenud juhte, leida tema sõiduoskuse kitsaskohad ja julgustada koolituse läbinuid liikluses aktiivselt osalema. Ta kutsus huvilisi julgelt osalema koolitusel, mis toimus 8. oktoobril Hiiumaal esmakordselt.

Meeleolukas pidu jätkus kauni muusika saatel, Sigrid Leigri ja Teet Kääramehe esituses. Ühises rõõmsas meeleolus nautisid osalejaid maistvaid sööke-jooke. Pidulisi jagus tantsupõrandalegi.

Soovime kõikidele Hiiumaa eakatele palju kauneid aastaid, tugevat tervist ja elurõõmu!

 

🤩 Hiiumaa osavaldade eakaimad 🤩

 

Pühalepa – LIIDIA PIILBERG (102a)

On vähe inimesi, kes saavad oma elatud aastaid lugeda kolmekohalise numbriga. Neid tuleb ette ikka harva. Seda suurem on rõõm, et meie seas on selline inimene olemas, samm endiselt reibas ja silmavaade selge. Hea, et tema eluraamatus on veel valgeid, täiskirjutamata lehekülgi.

Kõrgessaare – LEIDA AIM (97a)

Ta on sündinud 10. jaanuaril 1922. aastal Kõrgessaare vallas Jõeranna külas 3-lapselises peres. Ta õppis Lauka koolis ja lõpetas selle 1935. aastal. On töötanud müüjana erinevates valla kauplustes ning Luidja saeveskis arveametnikuna. Viimane töökoht oli Hiiu Kaluri kalatööstus. Ta on lihtne ja töökas inimene, kes tunneb rõõmu oma tütrest, tema lastest ja lastelastest.

Kärdla – KULLA TÕKKE (97a)

Ta on 97 aastat vana, kolme kuu pärast juba 98, aga kõik endale vajalikud tegemised teeb ise. Tõsi küll, suur maailm oma sagimisega teda enam eriti ei meelita, parema meelega veedab ta aega koduseinte vahel, loeb raamatuid ja vaatab telekat, vahel kohtub ka oma endiste kolleegide ja mõttekaaslastega.

Hooldaja Ülle käib teda hommikuti vaatamas, aga rohkem ikka sellepärast, et saaks oma päevale hea alguse ja sületäie päikest kaasa.

„Ta on kõige parem inimene siin maailmas, ei ta virise ega kiru teisi inimesi taga. Ta on läbinisti heatahtlik ja helge inimene," räägib Ülle.

Seda intelligentset ja kunstilembelist inimest tunnevad paljud meie hulgast, mõnigi on saanud tema õpetusest osa, seda on ta jaganud ka oma tütrele.

Kulla Tõkke on kauaaegne Kärdla kooliõpetaja, meie kõigi hea tuttav, kes meile praegugi oma leebe ja mõistliku olemisega palju õpetada võib.

Soovime talle veel mitu helget aastat ja tugevat tervist.

Käina – RICHARD HEINASTE (94a)

Elab meie saarel üks tore papi. Kodusaare ajalugu ja traditsioonid on talle kallid olnud, neid on ta hoidnud ja edasi pärandanud noorematele. Talle on ikka meeldinud asju oma kätega teha. Arvan, et ei eksi, kui ütlen, et vähemalt pooled Hiiumaa rahvatantsijad kannavad tema tehtud rõhkusid.

Emmaste – ADA SONN (86a)

Varsti pea 87 aastat tagasi andis üks tüdruk valju kisaga märku, et tema aeg on nüüd alanud. Kus see täpselt juhtus, pole oluline, oluline on see, et kuni tänaseni on tal jätkunud küllalt vaprust ja kuraasi tulla läbi kõikidest eluraskustest. Meil on hea meel, et ta on jõudnud Hiiu saarele ja saanud siin heaks kaaslaseks Emmastes kaua elanud tüdrukutele ja poistele. Tema näputööd imetlevad kõik, ükski muster ei ole lihtne, ikka neid keerulisi meeldib talle teha.

Liidia Piilberg Pühalepast ja Richard Heinaste Käinast

Foto: Peole olid tulnud kõige eakamad kahest osavallast – Liidia Piilberg Pühalepast ja Richard Heinaste Käinast.