« Tagasi

Keskväljaku liikluskorraldus muutub uuel nädalal

Kärdla keskväljaku ehitustööd jätkuvad pärast rallit uuest nädalast väljaku vallamaja-poolse osa sulgemisega Pritsumajast kuni Põllu tänavani.

Tööde esimeses etapis muutub liiklus Mamma Mia poolsel osal kahesuunaliseks ja autoga saab väljakut läbida mööda Rookopli tänavat.

Sellest tulenevalt ei saa alates uuest nädalast kuni ehitustööde lõpuni enam parkida väljakul asuvatel parkimiskohtadel.

Väljaku ehituse ajal saab väljaku lähiümbruses parkida näiteks järgmiselt:
🚘Keskväljaku äärsete ettevõtete klientidel on võimalik parkida vallamaja ja nn rohelise poe taga olevatel parkimisaladel,
🚘 Pritsumaja parklas on parkimiskohad autodele Rookopli tänava poolses servas ja bussidele Kärdla linna kaardi poolses servas,
🚘 Hiiu tn 1 a ehk turu parklas,
🚘 HUPSi maja taga asuvas nn Viigri parklas.

🚏 Bussiliikluseks jäävad Keskväljakul kasutusse praegused peatused, millele lisatakse vajadusel ajutised bussipeatused.

Jalakäijatele on tagatud ohutu läbipääs ja juurdepääs tööpiirkonda jäävatele hoonetele kogu ehitusperioodi vältel. Ehitusala saab jalgsi ületada tähistatud ja piirdeaedadega piiratud ülekäigurajal.

Uuelt tänavalt autoga väljaku poole liikudes peab jälgima paigaldatud liiklusmärke vastavalt tööde edenemisele: kas on võimalik liikuda Uuelt tänavalt Rookopli tänavale ja ka Põllu tänavale või on liiklus Uuelt tänavalt suunatud Kalda tänavale.

Sadamasse liikumiseks ja ehitusplatsil liikluskoormuse vähendamiseks on ümbersuunav nool ka Heltermaa mnt ja Rehemäe tee ristmikul.

Viimastel nädalatel on toimunud ettevalmistused väljaku ümberehituseks. Eelmisel reedel sai ehitaja maaametilt loa Põllu tänava lähistel asuva ladustusplatsi kasutamiseks, esmaspäeval sai ehitaja muinsuskaitseametilt loa ehitusega alustada. Samuti kooskõlastati ehitusest teavitav silt ja pandi Pritsumaja parkla juurde paika.

Kärdla Keskväljaku ümberehitustööd muudavad Kärdlas liiklejate igapäevarutiini. Vabandame ebamugavuste pärast ja palume mõistvat suhtumist, et jõuda eeloleva aastaga kaasaegse maakonnakeskuse väärilise linnasüdameni.