Hiiumaa aasta isa 2019 – Taavi Teller

Täna õhtupoolikul Käinas toimunud Hiiumaa aasta isa tseremoonial anti aunimetus üle Taavi Tellerile.   

Taavil on armastav ja toetav elukaaslane Eveli, kellega koos on nad rajanud oma kodu Käinasse. Peres kasvab kaks tublit last: Sander (16a) ja Saskia (8a). Taavi ja Eveli hindavad kõrgelt koos veedetud aega ja tegevusi – koos võetakse ette matkasid, avastatakse Hiiumaa loodust ja korrastatakse talgutel kogukonnale olulisi kohti. Just Taavi ja ta isa algatusel on Hiiumaa turismiobjektiks saamas seni unustuste hõlma vajunud Jausa vesiveski, mida suure energia ja entusiasmiga taastatakse.   

Tähtsal kohal on Taavi perekonnas töö tegemine. Igal nädalal ollakse toimetamas Taavi vanemate juures Jausas. Seal vajavad hoolitsemist lambad ja kanad ning põllud harimist.   

Taavi on lõpetanud Suuremõisa tehnikumi, hiljem koolitanud ennast isa eeskujul elektrikuks ning aastaid sellel erialal ka töötanud. Viimased aastad töötab Taavi OÜs Kemehh erinevate masinate peal ja teeb suure kohusetundega kõike, mida vaja. Elektriku oskused ei unune aga tänu sõpradele, kellele ta on alati abiks.  

Taavi on ka motoklubi Randröövel juhatuse liige. Klubi liikmed hindavad heategevust ja panustavad erinevatesse tegevustesse. Mitmed ettevõtmised toimuvad just peredega. Nii on motopisik pugenud ka poeg Sandrisse.   

Veel kuulub Taavi korteriühistu juhatusse. Lisaks keerutab kaks korda nädalas jalga rahvatantsurühmas Sõle Segajad.  

Kindlasti oskavad Taavit kõige paremini iseloomustada tema lapsed, kellele ta on imetlusväärseks eeskujuks. Tal jagub hoolimata mitmetest ettevõtmistest ja tegemistest aega oma lastele, pakkudes armastust, hoolt ja õpetust. Ta on tasakaalukas, ettevõtlik ja alati kõigiga arvestav, väärtustab haridust ja armastab tantsimist ning neid väärtusi on ta ka oma lastele edasi andnud. Selle tulemusena on lapsed õppimises tublid ja aktiivsed. 

Lapsevanemana on Taavi aktiivne ja panustab laste arengusse. Koos õpetajatega on võetud ette matku ja reise, kus Taavi alati saatjana osaleb ja vaatab ka teiste laste järgi. Ta on mõistev ja suure empaatiavõimega lapsevanem.  

Taavi on alati seadnud pere esikohale. Ta on alati valmis aitama, toetama, mõistma. Olles küll hinnatud oma ala asjatundja, pole karjäär tema jaoks olulisim. Esikohal on ikka olnud pere ja kodu.  

Käina huvi- ja kultuurikeskuses toimunud pidulikul sündmusel esinesid Käina kooli mudilaskoor ja Käina huvikooli muusikaosakonna õpilased ning Sõle Segajad. Juhendajad: Ulvi Tamm, Helgi Taelma, Malle Mürgimäe ja Olesja Voronjuk. Sündmuse plakati ja kutse pilt on kunstiosakonna õpilastelt Lisanna Pruulilt ja Liisu Kaselt, keda juhendas Silli-Mai Kütt. 

Taavi Teller saab aasta isa tiitli

Foto: Tiina Mõniste