« Tagasi

Vallavolikogu toetas Ristna jahisadama ostu ühehäälselt

Eelmisel neljapäeval toimunud novembrikuu istungil võttis Hiiumaa vallavolikogu ühehäälselt vastu eelnõu, millega vald ostab Kalanas asuva Ristna jahisadama. Jahisadama arendamine on ka valla arengukavas strateegiliselt oluline tegevus.

Osaühingu Ewent juhatuse liige Endel Evert tegi Hiiumaa vallavalitsusele ettepaneku osta tema omandis olev Ristna jahisadam. Sadama müüb Evert kinnistute ja rajatiste komplektina 180 000 euroga. Leping sõlmitakse notariaalselt selle aasta detsembris ja mõlemale osapoolele jääb võimalus tehingust loobuda. Rahastus tuleb Kõrgessaare osavalla turismiobjektide arendamise eelarvest.

Jaanuaris 2020 avaneb Interreg EstLat taotlusvoor, mille meetmest on võimalik toetust saada ka Ristna jahisadama väljaehitamiseks ja arendamiseks. Negatiivse otsuse korral on õigus vallal ostust loobuda, makstes OÜ-le Ewent leppetrahvi 2000 eurot. Samasugune taganemisõigus on ka müüjal, kui maksetähtajaks, kaheksa kuu jooksul raha ei ole laekunud.

Kalana piirkonna areng kasuks kogu saarele

Ristna jahisadama väljaehitamine avaks Hiiumaal uue merevärava, meelitades saarele rohkem mereturiste, hõlbustades ümber Hiiumaa purjetamist ja elavdades tänu külalistele majandust. Samuti looks sadama korda tegemine paremad tingimused kohalikele elanikele merele minekuks ja oma aluste hoiustamiseks.

Kalana külas asub kolm sadamat: Ristna lõunasadam, Kalana sadam ja Ristna jahisadam. Kalana sadam hõlmab pikka kaid, mis asub paadikuuri juures. Ostetav Ristna sadam asub Kalana sadama ja lõunasadama vahel. Ostu korral hakkab seda opereerima SA Hiiumaa Sadamad.

ristna jahisadam