« Tagasi

Kokkuvõte: Külalised käisid Hiiumaaga tutvumas

Möödunud aasta jooksul on Hiiumaa vallal käinud külalisi nii Eesti eri paigust kui ka kaugemalt. 

Hiiumaa valla tegemistest on õppimas käinud mitmeid omavalitsusi: Järva, Tori, Märjamaa, Saue, Saaremaa, Tartu ja Lääne-Nigula valla esindajad ning Audru, Paikuse ja Tõstamaa osavallad. Juunikuus käis Hiiumaa Teataja toimetajatega kohtumas Keila linna väljaande Keila Lehe toimetus. 

Tutvustasime külalistele Hiiumaal toimuvat ja vallavalitsuse igapäevast tööd, samuti arenguprojekte. Külalisi huvitas, kuidas on pärast valdade ühinemist Hiiumaal tööle hakanud osavaldade süsteem ja kuidas kujunenud eelarve. Arutati, kuidas teineteise tegemistest-toimetustest õppust võtta ja veelgi paremini omavahel koostööd teha, et ühiseid väljakutseid lahendada.  

Veebruaris väisasid Hiiumaad sõbrad Virolahtist, et tähistada Virolahti valla ja Hiiumaa saare sõpruse 30. sünnipäeva ning tutvuda siinse kogukonna tegemistega. 

Septembris külastas Hiiumaad Läti suursaadik Raimonds Jansons, kes tutvus valla töö ja arenguprojektidega. Arutati edasisi koostöövõimalusi. Jansons tutvus ka Hiiumaa sadamate ja Hiiumaa arenduskeskuse tegevusega. 

Oktoobris väisas Hiiumaad Jaapani saarteorganisatsiooni esindus, kes tuli tutvuma Eesti saarte eluoluga. Külalised tutvusid Hiiumaa omavalitsussüsteemi, eelarve, majanduse, arengukava ja -projektidega. Samuti Hiiumaa sadamate ajaloo, viimaste aastate suurte investeeringute ja arengutega. Jaapanlastele pakkus suurt huvi kohaliku ettevõtlusega vahetult tutvumine: nad said näha Hiiumaa Köök ja Pagari tootmist ja tegemisi. Külalised said ka ülevaate saare turismimajandusest- ja poliitikast, väärtuspõhisest ja jätkusuutlikust turismist ning elu- ja külastuskeskkonna omavahelisest suhtest.