« Tagasi

Vald tänab Hiiumaa ettevõtjaid hea koostöö eest!

Aasta alguses võtsid vald ja arenduskeskus nõuks hakata iganädalaselt külastama Hiiumaa ettevõtteid, et tänu vahetult saadud tagasisidele paremini kaardistada nende vajadusi ning kaasa aidata ettevõtjate võrgustamisele. Idees nägid jumet ka Hiiumaa töötukassa esindajad, kes alates suvest on samuti kohtumistel osalenud. 

Kohtumised on olnud väga informatiivsed ja saadud tagasiside väärtuslik elu- ja ettevõtluskeskkonna arendamiseks. Juba on lahenduse saanud nii mõnigi mure nagu Männaka või Villaveski tee mustkatte alla viimine ning kuue reisiga praamigraafik. Talvine hõredam sõiduplaan valmistas peavalu mitmetele ettevõtetele, kelle tegevust see otseselt mõjutab, kuid uuest aastast saab sõiduplaan täiendust ja väljumiste regulaarsus on ettevõtjatele sobilik. 

Ettevõtjad tõid kohtumistel välja taristuprobleeme, eriti teede küsimusi. Paljude ettevõtjatega tulid jutuks ka tööjõu küsimused. Selles kontekstis räägiti nii üürimaja ehitamise vajadusest kui elukeskkonna arendamisest. 

Kõik ettevõtjatelt saadud mõtted, ettepanekud, konkreetsed või laiemad küsimused, mis veel ei ole lahendust leidnud, on jätkuvalt valla ja arenduskeskuse laual ning lahenduste poole liigutakse koostöös ettevõtjatega. 

Hiiumaa vallavalitsusel on väga hea meel, et ettevõtete külastused on inspireerinud ka mitmeid teisi Eesti omavalitsusi. 

Esimese aastaga külastasid vald ja arenduskeskus 46 ettevõtet ja traditsioon jätkub ka uuel aastal. 

Aitäh, HubHiiumaa, OÜ Pharma Systems Eesti, OÜ Meritik, OÜ Concrete Products, OÜ Hiiu Vill, OÜ Mainegrupp, OÜ Leif Andersson, OÜ Best Holding, OÜ Prosper Line, OÜ Dagovet, OÜ Stonefish, OÜ HMPK ja OÜ Rannakas, OÜ Hiiu Autotrans, AS Dale LD, OÜ Männaka, AS Hiiu Kalur, OÜ Triibuvineer, OÜ Hiiumaa Lihatööstus, OÜ Raxmotors, OÜ Tahe ja Pähkli talu, OÜ Vesset, Toomas Remmelkoor ja Harju talu, Sulev Matto ja OÜ Hiiumaa Agro, OÜ Meretamme, OÜ Plastiktoos, AS M ja P Nurst, AS Dagöplast, AS B-Plast, Evelini suvekohvik, OÜ Korrashoid, OÜ Grus ja Tahkuna tuletorn, OÜ Pharus ja Kõpu tuletorn, OÜ Tiit-Reisid, OÜ Lade, OÜ Ideeklaas, OÜ Dagö Berry, OÜ Triinu Õunamahl, AS Honga, OÜ Faasion, OÜ Ungrumaja, OÜ Ristnaotsa, OÜ Yachts Service Kärdla, OÜ Berku Eritööd, OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar, OÜ Recado Meedia ja OÜ Numitor.