« Tagasi

Kärdlas tähistati Vabadussõja relvarahu 100. aastapäeva

Kogu Eesti tähistab täna Vabadussõja relvarahu väljakuulutamise 100. aastapäeva. Sel pidulikul puhul kogunesid Kärdla kiriku juures asuva Vabadussõjas hukkunute mälestusmärgi, Poisi juurde Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna liikmed. Pärja mälestusmärgi juurde asetasid kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, Noored kotkad ja Kodutütred, Hiiumaa muinsuskaitse seltsi, Kärdla politseijaoskonna esindajad ning Hiiumaa valla poolt vallavanem Toomas Rõhu. Vabadussõjas võidelnute mälestuseks lõid Kärdla kirikukellad.

Vabadussõda algas 28. novembril 1918 ning lõppes 3. jaanuaril 1920 kell 10.30 Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud vaherahuga. Sõjategevust uuesti ei alustatud ja 2. veebruaril 1920. aastal sõlmiti Tartus rahuleping ja Vabadussõda oli lõppenud Eesti võiduga. Vabadussõjas andis Eesti vabaduse eest elu üle 6000 inimese.

Täna kõlasid Vabadussõjas võidelnute mälestuseks üle Eesti kirikukellad, veduriviled ja laevapasunad ning pandi küünlad ja pärjad kõikidele Vabadussõjaga seotud mälestussammastele ja -tahvlitele.
Vabadussõja relvarahu aastapäev