« Tagasi

Tähistame Eesti lipu päeva!

Täna, 4. juunil kell 7 heisati Kärdla keskväljakul Eesti lipp, et tähistada väärikalt Eesti lipu päeva. Laulis Kärdla kammerkoor Raili Kaibaldi dirigeerimisel. 🇪🇪
 
Vallavanem Hergo Tasuja soovis kõigile head Eesti lipu päeva: "Me saame olla uhked, et meil on sinimustvalged rahvusvärvid vähemalt 137 aastat olnud. Aastal 1884 pühitseti Otepääl sinimustvalge lipp. Tseremoonial öeldi muuhulgas: "Olgu Eestimaa täis kuradeid, aga meie lippu nad ei võida!" Riigilipp on sümbol. Rahvustunnus. Suhe riigiga on nagu abielu. Te rõõmustate koos helgetel päevadel, aga olete toeks ja olemas ka siis, kui kõik nii hästi ei suju. Lipuga on sarnane lugu. Me lehvitame seda pidupäevadel. Samas hoiame ja kaitseme lippu, kui murepilved pea kohal.
 
Aitäh Hiiumaa muinsuskaitse seltsile, kes saarel seda päeva au sees hoidnud. Traditsiooniliselt on nad ühele vabaühendusele riigilipu kinkinud. Seekord saame selle üle anda külaseltsile MUHV.
 
Sel aastal on asjad natukene muutunud. Vallavolikogu kinnitas keskväljaku lipuväljakuks ning nüüd ja edaspidi saame seda tseremooniate läbi viimiseks kasutada. Et aga Pritsumaja tornis rahvusvärvid samuti lehviks, kingime Hiiu maakonna tuletõrjeühingule vimpli.
 
Hoidkem oma lippu, hoidkem Eestit!" 🇪🇪