« Tagasi

Vabatahtlike seltsiliste tegevus jätkub

Taas alustavad Hiiumaal ja kogu Eestis korraldatud ja organiseeritud tegevust vabatahtlikud seltsilised, et toetada täisealisi erivajadustega inimesi ja eakaid, kes vajavad igapäevase eluga toimetulekul seni pakutavatele teenustele täiendavat tuge või seltsi. 

Vabatahtlik seltsiline pakub eakale või täisealisele erivajadusega inimesele seltsi kas tema kodus, hooldekodus või haiglas. Seltsilise tegevuse sisuks on igapäevaelu mitmekesistamine – vestlus või ühine tegevus, koos jalutamine õues, saatmine poodi või arsti juurde.  

Hiiumaal koordineerib ja juhendab seltsilisi koordinaator Ingrid Purge. 

Vabatahtlik tegevus tähendab, et vabatahtlik panustab oma vabast tahtest oma aega, energiat või oskusi teiste inimeste, keskkonna, kogukonna või ühiskonna heaks, saamata selle eest rahalist või materiaalset kasu. Vabatahtlik tegevus on koostöö, kus kasu saavad mõlemad osapooled – nii vabatahtlik kui inimene, kelle heaks vabatahtlik oma aega või oskusi rakendab. 

Soovime, et Hiiumaal ei oleks ühtki üksildast inimest, vaid kõik oleks turvaliselt hoitud ja igapäevaelu ilus. 

Aastatel 2018–2020 toimus vabatahtlike seltsiliste pilootprojekt. Nüüd on tulemas jätk. Projekt on sotsiaalministeeriumi, Hiiumaa valla ja  Eesti Külaliikumine Kodukant ühine koostöötegevus. 

 

Tunned kedagi, kes vajab seltsilist? 

Kui sa tunned end üksildasena ja soovid vabatahtliku seltsilise tegevust enda ellu, siis võta ühendust kas osavalla sotsiaaltöötajaga või Ingrid Purgega. Võid paluda kellelgi enda pereliikmetest või lähedastest seda teha, kui ise mingil põhjusel ei saa. 

Kui tunned kedagi, kes vajaks vabatahtlikku seltsilist, tegutse samamoodi – võta ühendust osavalla sotsiaaltöötajaga või Ingrid Purgega. 

Osavaldade sotsiaaltöötajad: 

  • Kärdla osavalla sotsiaaltööspetsialist Pille Alevi, tel 463 6094, 505 5746, e-post pille.alevi@hiiumaa.ee 

  • Kõrgessaare osavalla sotsiaaltööspetsialist Pille Näksi, tel 5855 3736, e-post pille.naksi@hiiumaa.ee 

  • Emmaste osavalla sotsiaaltööspetsialist Liia Rull, tel 462 2441, 5300 0835, e-post liia.rull@hiiumaa.ee 

  • Käina osavalla sotsiaaltööspetsialist Heli Tuisk, tel 462 2883, 5349 0389, e-post heli.tuisk@hiiumaa.ee 

  • Pühalepa osavalla sotsiaaltööspetsialist Urme Soonvald, tel 463 6844, 521 0997, e-post urme.soonvald@hiiumaa.ee 

Ingrid Purge: telefon 569 54846, e-post sydamepesa@gmail.com