« Tagasi

Hiiumaa aasta ema 2022 on Deivi Küttim

Hiiumaa aasta ema 2022 on Deivi Küttim, nelja toreda lapse ema. 

Neljast kolm on juba täisealised – Ingvar töötab kokana, Kristella õpib õeks ja Klaarika Hiiumaa gümnaasiumis. Pesamuna Kaur õpib Palade põhikooli esimeses klassis.  

Naabrinaine Ly Kokla on kirjutanud Deivi kohta järgmist: "Kui minu laps väike oli, polnud mul kunagi probleemi vajadusel paluda ka minu lapse järele vaadata, teda sai ja saab 100% usaldada. Ka laste sünnipäevad olid ja on lastele meelde jäävad.  Ta on ema ülivõrdes, samas ka hoolitsev abikaasa." 

Aasta ema 2022 töötab Palade lasteaias abiõpetajana. Ta saab lastega väga kiirelt kontakti, on hooliv ja armastav nii omade kui ka võõraste lastega. Lapsed usaldavad teda, sest ta on mõistev aga samas nendega suheldes oskab piire kehtestada. Kõik väikeste inimeste mured ja probleemid leiavad lahenduse, ükskõik kui keerulised need ei tundu. 

Tsiteerides väga olulisi arvamusliidreid: Palade lasteaia koolieelikud arvasid 2021. aasta kevadel järgmist: "Tädi Deivi on hea koristaja. Deivi on ilus. Talle meeldib puhata ja magada. Ta on armas ja näeb välja rõõmus. Tädi Deivi sööb võileibu ja kõike. Kui jõuluvana tuli, siis ta lubas mattidest teise kohta maja teha. Deivi on tore. Deivi on nagu ingel." 

Hiiumaa aasta ema valimise eesmärk on väärtustada ema ja emadust, tunnustada naise rolli laste kasvatamisel, aga ka tema tegevust ühiskonnas. 

Hiiumaa aasta ema on aunimetus Hiiumaa emale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kellele kodu pakub armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Aasta ema on oma töös pädev ning on perekonna väärtustamise heaks eeskujuks ka väljaspool perekonda.    

Hiiumaa aasta ema 2022 tiitel anti üle täna Kärdlas toimunud pidulikul emadepäeva kontsertil.