« Tagasi

Täna avatakse Sõru jahisadama laiendus

SA Hiiumaa Sadamad avab täna, 17. juunil kell 14 Sõru jahisadama laienduse, et anda see üle kasutajatele.  

Sihtasutuse Hiiumaa Sadamad juhi Liina Härmi sõnul on meresõit ja paadi omamine muutunud taas igapäevaelu osaks ning sadamakohti jäi väheks. "Nüüd on sadama laiendus valmis ja saame selle kasutajatele üle anda," rõõmustas Härm.  

Sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu esimees Margus Kastein lisas, et oma atraktiivse asukoha tõttu elava liiklusega Soela väina ääres on täiendavate alusekohtade nõudlus viimaste aastatega kasvanud mitmekordselt. "Mul on väga hea meel, et saame nüüdsest pakkuda meresõitjatele avaramat ja turvalisemat keskkonda ja sildumist," ütles Kastein. "Tänan südamest Hiiumaa Sadamate meeskonda, ehitajaid ja rahastajaid, et aitasite Sõru kogukonna suure unistuse teoks teha!" 

Ehitustööde käigus laiendati sadamabasseini ning ehitati uus, laiem ja laugem slipp paatide veeskamiseks. Rajati üle 50 meetri uut kailiini, mis vana sadamaosa muudatustega koos annab juurde kuni 15 kaikohta. Ujuvkaide lisamisel tulevikus ka rohkem. 

Sadama laienduse projekteeris OÜ EstKONSULT, ehitas valmis AS Tariston ja järelevalvet tegi OÜ Lindvill. Ehitust rahastas Interreg Est-Lat programm projektist Läänemere idaosa väikesadamate arendamiseks ligi 400 000 euroga, mille omaosaluse 15 protsendi ulatuses kattis Hiiumaa vald. 

Lisaks sadama avamisele on sel nädalavahetusel Sõrul võimalus osa saada ka Sõru Jazzi muusikast ja melust. Kõik on oodatud!