« Tagasi

Politsei nõuanded jaanipäeva eel

Pühadeaeg toob kaasa pika nädalavahetuse, mis kahtlemata meeleolukas tõotab tulla. Praegu selleks ettevalmistusi tehes palun arvesta ka nende asjaoludega, mis aitavad politsei, pääste ja kiirabi külastust ära hoida. 

Kui laps läheb pühade ajaks kodunt ära, on lapsevanemana Sinu vastutus end kindlasti tema tegemistega kursis hoida. Alaealised võivad ohte alahinnata ning õnnetustesse sattununa pahanduste hirmus karta abi kutsuda. Ole teadlik, kellega laps väljas on, hoia telefon ligi ning ole valmis teda ootamatuste korral koju tagasi tooma. 

Täiskasvanute peologistika väärib samuti tähelepanu. See, kuidas koju tagasi jõuad, tasub juba ette ära planeerida, sest alkoholi tarvitades tehtud spontaansed otsused ei kipu kõige targemad olema. Kõige kindlam on, kui seltskonnas on kaine autojuht või muu rajaleidja.  

Liikluskultuur on jaaninädal politsei erilise tähelepanu all üle Eesti, nii ka Hiiumaal, kus teedel, tänavatel ja avalike ürituste piirkondades liiguvad täiendavad patrullid. Et liikluskoormus on pühade ajal kõrgem, kaasneb täiendavate ohtudega ka täiendav vastutus – teisi liiklejaid ohustavad ehk joobeseisundis, juhtimisõiguseta või raskelt kiirust ületavad autojuhid kõrvaldatakse liiklusest ja paigutatakse arestimajja.  

Kui Sinuga juhtub või näed pealt õnnetust, keegi on ohus või vajab abi, siis helista kindlasti ühtsel hädaabinumbril 112. Pühade ajal on kõik operatiivteenistused suuremate jõududega valmisolekus ning me jõuame, nagu alati, iga abivajajani.   

Head võidupüha ja turvalist jaaniaega!