« Tagasi

Mati Nursi pingi avamine

Täna avati Nurste kaupluse ees pink ettevõtja Mati Nursile tänutäheks Hiiumaa, Hiiumaa kogukonna ja Hiiumaa Tarbijate Ühistu heaks tehtu eest.  

Emmaste osavalla vanem Tiit Reha tõdes, et pingi avamine ei tulnud Matile üllatusena, sest ta sai aru, et miskit on teoksil. Nurste kauplus on Mati kodupood ja kui pingi paigaldamise ettevalmistustöödega alustati, uuris ta poemüüjatelt, mis toimub. "Nii vana mees saab kohe aru, kui noor daam valetab," rääkis Mati sellest, kuidas sai aru, et miskit teoksil on. Osavalla vanema sõnul ei jäänudki muud üle, kui Matile pingi avamine ausalt ära rääkida.  

Lisaks oma pereettevõtte M ja P Nurst loomisele on Mati juba 1997. aastast kaasa aidanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu käekäigule, tihedam koostöö on olnud viimased seitse aastat. Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antonsi sõnul on Mati kindla sõnaga ja nende koostöö pole alati valutult sujunud. "Kui ehitasime uut kontorit ja esimest projekti Matile näitasime, ütles ta kohe, et niisugust putkat siia küll ei tule. Nii läks projekt sahtlisse tagasi ja pidime uue ning parema tegema," rääkis Kaja. Tema sõnul saabki vaid Mati sugune kindla sõnaga mees nii asju ajada ja seepärast on ühistus kõik asjad tehtud saanudki. 

Aasta alguses pälvis Mati ja EY Eesti Aasta Ettevõtja elutöö preemia. "Meelespidamisi on palju olnud, ei tea millega see kord lõppeb," naljatles Mati pingi avamisel. Tal on hea meel, et kõik ettevõtmised, mille juures ta olnud on, jätkuvad edukalt. "Inimestest algab kõik. Kui oma inimesi meeles ja neist lugu peame, siis see viibki elu edasi," ütles Mati.  

Mati Nursi pingi valmistas Emmaste kommunaali juhataja Joosep Niit ja sellel ilutseb kiri "Hiiumaa ettevõtluse edendaja/arvamusliider/kogukonna hing".