« Tagasi

Osale Maailmakoristuspäeva talgutel!

Laupäeval, 17. septembril toimub viies Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day.

Eelmisel aastal osales Maailmakoristuspäeval Eestis üle 41 000 inimese, nende seas peaaegu 33 000 last ja noort. Üheskoos tehti Eesti mitte ainult puhtamaks, vaid edendati oluliselt inimeste teadlikkust tarbimisest ja prügiprobleemist. Kuigi looduses leidub prügi eri suuruses ja vormis, on oluline märgata pealtnäha väikest prügi ehk suitsukonisid ja pisiplasti. Suuremat tähelepanu pööratakse sel aastal nii randade, metsade kui ka tänavate puhtusele. 

Sel aastal, rohkem kui iial varem, kutsume osa võtma üheskoos: klassi- ja töökaaslastega, pere- ja sõpruskonnaga, laulu- ja tantsuringiga. 

Koolid ja lasteaiad koristavad sarnaselt eelmise aastaga enda valitud kohas kahe nädala jooksul (12.09-23.09). Lasteasutused osalevad loosis, mille auhinnaks on Eesti staaride kontsert koolis või lasteaias neile sobival ajal. 

Prügi kogumiseks soovitab Hiiumaa vallavalitsus võimalusel kasutada juba olemasolevaid kotte näiteks vanad saia- või leivakotid. Prügi ladustamiseks soovitame kasutada avalikke või isiklikke prügikonteinereid. Kogu jäätmed liigiti! Vajadusel pöördu Hiiumaa valla jäätmespetsialisti poole: Kadri Aljas; kadri.aljas@hiiumaa.ee; 5340 6199.  

Rohkem infot koristuspäeva, registreerimise ning loosis osalemise tingimuste kohta: www.maailmakoristus.ee.