« Tagasi

SA Hiiumaa Sadamad saab uue nõukogu ja esimehe

Reedel, 27. oktoobril kogunes Hiiumaa Sadamad kaheksaliikmeline nõukogu oma viimasele istungile. Hiiumaa vallavalitsus algatab eelnõu, mille kohaselt kutsutakse senine koosseis tagasi. 

Sihtasutuse põhikirja kohaselt nimetatakse nõukogu liikmed ametisse viieks aastaks, käesoleva aasta detsembris täitub mitmete praeguse nõukogu liikme ametiaeg. Edaspidi saab Hiiumaa Sadamad nõukogu olema viieliikmeline.  

Uus nõukogu koguneb esimest korda 15. detsembril 2023.  

Hiiumaa Sadamad nõukogu esimees Margus Kastein andis juba maikuus Hiiumaa vallavalitsusele teada, et soovib peale oma ametiaja lõppu detsembris 2023 nõukogu esimehe ja liikme kohalt tagasi astuda. Kastein on täitnud sihtasutuse nõukogu esimehe ülesandeid alates selle asutamisest 2018. aastal. 

"Minu arvates on sihtasutus Hiiumaa Sadamad võimekas ja jätkusuutlik organisatsioon, mis täidab hästi talle pandud avalikke ülesandeid. Sihtasutuse viimase viie aasta suuremateks saavutusteks loen tugeva organisatsiooni struktuuri ja töökorralduse ülesehitamist, sadamate ja varade ülevõtmist, Hiiumaa Sadamate uue identiteedi loomist ning investeeringuid sadamatesse kogumahus ligi kolme miljoni euro ulatuses," rääkis Kastein. Eraldi soovib ta välja tuua Kalana jahisadama väljaehitamise. Hiiumaa külalissadamad on kujunenud Hiiumaa sümboliks ja ihaldatud sihtkohtadeks külalistele nii merelt kui maalt. 

Oma tagasiastumise põhjuseks toob Kastein suure töökoormuse AS Inbank juhatuse liikme ja Baltikumi äriüksuse juhina, mille tõttu jääb tal üha vähem aega panustada Hiiumaa Sadamate tegevusse. Samuti leiab ta, et iga organisatsiooni juhtorganid vajavad rotatsiooni, millega tuua ettevõttesse uusi ideid ja värsket energiat. "Koos mitme nõukogu liikme ametiajaga lõppeb ka strateegia „Sadam 100" periood, mistõttu on tulevasel nõukogul vajalik alustada Hiiumaa Sadamate uue strateegia koostamisega," ütles Kastein. 

Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja sõnul püüab kohalik omavalitsus olla heaks omanikuks ja asutajaks mitmes ettevõttes ning asutuses. Ta lisas, et oskus usaldada spetsialiste, kuid olla nõudlik eesmärke seades vajab samamoodi vallas arendamist: "Margus on olnud heaks eeskujuks, kuidas küll valla asutatud sihtasutusse ärilist mõtlemist ja efektiivsust tuua." Vallavanem märkis, et uus nõukogu jätkab tugevalt vundamendilt. 

Hiiumaa valla loodud Sihtasutus Hiiumaa Sadamad arendab ja haldab Hiiumaa väikesadamaid ning lähtub sihist olla eelistatud peatuskoht 100 miili raadiuses ümber Hiiumaa.