« Tagasi

Erivajadustega inimeste perepäev Kuri seltsimajas

MTÜ Hiiumaa Lastekaitse Ühing koostöös Hiiumaa Sotsiaalkeskusega korraldas ühepäevase üle-Hiiumaalise erivajadustega inimeste perepäeva, mis tõi Kuri Seltsimajja kokku ligi 80 inimest.

Päeva vedas Arno Kuusk ning avasõnad lausus abivallavanem Liisi Mäeumbaed, kes rõhutas kogukonna ühtekuuluvust ja toetas ürituse olulisust. Päeva jooksul toimusid mitmesugused töötoad ja tegevused, mis pakkusid osalejatele rõõmu ja uusi oskusi.

Töötoad hõlmasid käelist tegevust, mida juhendas Piret Pajo, muusikatuba, mida vedas Ulvi Tamm, ning õues liikumist Margret Põllu juhtimisel. Töötoad olid mitmekesised ja kõigile osalejatele jõukohased, pakkudes võimalust end väljendada ja uusi oskusi omandada.

Samal ajal, kui lapsed ja noored töötubades osalesid, oli vanematele korraldatud kogemusnõustamine Raili Mägi juhendamisel. See andis vanematele võimaluse jagada oma kogemusi, saada tuge ja leida uusi lahendusi igapäevastele väljakutsetele.

Päeva kõrghetkeks kujunes Piip ja Tuut etendus, mis pakkus palju nalja ja rõõmu nii suurtele kui väikestele. Päeva lõpus said kõik osalejad nautida maitsvaid pannkooke, mille järel toimuv disko õpetas päeva meeleolukalt ja tantsulises rütmis.

MTÜ Hiiumaa Lastekaitse Ühingu projekti rahastati Puuetega inimeste huvikaitse 2024 Hiiumaa toetusvoorust, mis võimaldas korraldada nii mitmekesise ja sisuka ürituse. Ürituse korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja toetajaid, kes aitasid kaasa päeva kordaminekule ja tegid sellest meeldejääva kogemuse kõikidele kohalviibijatele.