Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

1,2 miljonit Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehituseks

Volikogu otsustas neljapäevasel istungil ühehäälselt kasutada riigi täiendavat 1,2miljonilist investeeringutoetust Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehituseks. 

Uue spordikompleksi esimese etapi ehitus algas juulis ja läheb maksma ligi 5,3 miljonit eurot: järgmisel suvel valmivad keskuse olmekorpus ja kergejõustikuhall, pallimängude saal, hostel ja ruumid Kärdla noortekeskusele. Teises etapis valmib tennisehall.  

Kultuuriministeerium andis eelmisel nädalal teada, et on valmis toetama Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehitust ja planeerib selleks ministeeriumi 2021. aasta eelarvesse 300 000 eurot. Seda juhul, kui Hiiumaa vallavalitsus võtab enda kanda ülejäänud teise etapi valmimisega seotud kulud suurusjärgus 1,2 miljonit eurot. 

Jätkuvalt taotleb vald toetust ka keskuse juurde kavandatud välisväljakutele ja jalgpalli kunstmuruväljakule.