Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Hiiumaa spordikeskuse nimi sai kindlaks

Juuni algul kutsus vald üles pakkuma nime uuele rajatavale spordikeskusele – eesmärgiks leida nimi suve jooksul, et nüüd, projekteerimise lõppfaasis saaks projekteerija nime lahenduse kujundada maja fassaadile või ette. 

Erinevaid nimevariante pakuti kokku seitse: Kärdla Põllumäe Spordikeskus, MERI JA PÄIKE, Spordikeskus Toivo, Peetre spordikeskus, Hiiu väe keskus, Dagö spordihall ja Hiiumaa spordikeskus. Suur tänu kõigile nime pakkujatele – vald võtab teiega ühendust, et anda üle sportlik kingitus. 

Vallavalitsus pani kõik nimevariandid rahvahääletusele, kus vallakodanikud said Hiiumaa mobiilirakenduse või telefoni teel anda oma hääle. Nimekonkursil osales 156 inimest: 155 äpi kaudu ja üks telefoni teel. Ülekaalukalt võitis 66 häälega nimi Hiiumaa spordikeskus, teine oli 37 häälega Dagö spordihall ja kolmas 20 häälega Meri ja päike. Vallavalitsus kinnitas hääletustulemuse: Kärdlasse Põllumäele rajatav keskus hakkab kandma nime Hiiumaa spordikeskus. 

Järgmisel aastal hakatakse Kärdlasse ehitama kaasaegset Hiiumaa spordikeskust. Uues keskuses saab mängida erinevaid pallimänge, käia jõusaalis ja rühmatreeningutes, tegeleda kergejõustikuga ja mängida tennist. Lisaks spordikoolile kolib hoonesse ka noortekeskus ja mudeliklubi.

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis