Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

UUDIS TÄIENDATUD! Hangi infot usaldusväärsest allikast!

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale 3 ja Eestis kokku ca 280 koroonapositiivset. Kõik Hiiumaa nakatunud said viiruse peresiseselt. Üks juhtum on Kärdla kandist, kaks Lõuna-Hiiumaalt.

Pane tähele: 

  • Nakatuda võib igal pool. Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides. 

  • Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) – nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.  

  • Hangi infot usaldusväärsest allikast. Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247. 

  • Tähistame jõule ja aastalõppu pereringis – jätame ära suuremad peod.