« Tagasi

Soovitused koduses isolatsioonis või karantiinis olemiseks

See, et viirus on pannud kodusesse isolatsiooni või karantiini, ei tähenda, et annad sellele kontrolli oma elu üle.  

Pea meeles, et kodune isolatsioon või karantiinis olemine aitab ka teisi. Läbi selle aitad vähendada teiste haigestumise võimalust.  

Suhtle sõprade ja pereliikmetega sotsiaalmeedia või telefoni teel – loo endale harjumus suhelda oma lähedastega iga päev!  

Muremõtteid on võimalik ohjata. Ütle endale "stop" ja asenda need positiivsete mõtetega, näiteks: "ma teen, mida suudan", "ma tulen toime" 

Saabunud kevad on suurepärane võimalus teha suurpuhastus nii enda kodus kui ka aias. Pese aknaid, tuuluta tube, vali interjööri heledamaid värve. Koduhoovis riisu oksaraage, lehekesi, pista näpud mulda 

Abiks on ka mõtete eemale juhtimine: vaata filme, lahenda ristsõnu, pane lastega puslet kokku, mängi perega lauamänge.  

Piisab, kui viia end uudistega kurssi vaid mõned korrad päevas.  Kui pidev uudiste jälgimine teeb  rahutuks, siis tuleks seda piirata, see aitab rahulikuks jääda. Leia endale usaldusväärne ametlik kanal ning piisab, kui jälgida seda mõned korrad päevas.  

Tasakaalukat kevadet meile kõigile! Koos saame hakkama! 

 
Jätkuvalt toimivad ka infotelefonid:  


463 6099 – Hiiumaa valla infotelefon seoses liikumispiirangutega  
1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)  
1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)  
112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)  

Kärdla perearstikeskusesse saab E–R kl 8–16 saab tervisemuredega pöörduda mitmel numbril: 462 2770 või 462 2772 või 462 2773 või 462 2774. E-kirjaga saab oma tervisemurest märku anda ka muul ajal: kardla.perearstid@gmail.com.

munadepühad karantiin isolatsioon