Hiiumaa saadiku särki kannab Ott Pärna

Hiiumaa saadiku särki kannab möödunud aasta sügisest majandusekspert, spordiaktivist ja Tartu Ülikooli Delta keskuse turundusjuht Ott Pärna.

Hiiumaa saadiku särgi idee on tulnud nimelt Ott Pärnalt, kes tuli mõttega välja 2018. aasta Hiiumaa arenguseminaril. "Pakkusin välja idee hakata kutsuma Hiiumaa sõpru saare saadikuteks ja müügimeesteks, kinkides neile tunnustava ning sümboolse Hiiumaa särgi," ütles Pärna. Siit ka põhjus, miks Ott esimest saadiku särki kannab.

Spordimehena Hiiumaale mõeldes tuleb Otil esimese asjana pähe vastavatud Käina Tuuletorn oma 20meetrise ronimisseinaga "Tore, julge ja laiematki järgimist väärt on mõte erinevatele kultuuriobjektidele liikumisharrastust innustavaid detaile ja perspektiive lisada. Terve vaim saab olla ikka vaid terves kehas, nagu ütlevad klassikud".

Hiiumaa tundeks peab Ott seda, kui saarele tulles Kassarist läbi sõita ja ka Sääretirbis väike jalutuskäik teha. Boonuseks näiteks Henry Laks musitseerimas Kassari kabelis – tore mälestus kunagiselt Hiiu Folgilt, mida koos sõber Tanel Talvega mootorratastel külastatud sai.

Vaba aja tegevustena meenuvadki Otile vahvad rattamatkad ja mootorrattatuurid sõpradega. "Aastas korra võiks Hiiumaale tiiru ümber teha iga positiivset, ilusat ja vahetut emotsiooni otsiv eestimaalane". Veelgi enam võiks Oti meelest sellise tiiru koos oma lähedastega teha ka iga hiidlane, taasavastamaks oma saart ning siinseid vahvaid paiku ja inimesi.

Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustavad arenduskeskus ja vald tuntud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Teised Hiiumaa saadikud

Hiiumaa särgi on Hiiumaa jaoks disaininud väärtustava taaskasutuse eesvedaja, disainer Reet Aus.

Kõik hiidlased ja Hiiumaa sõbrad on oodatud esitama oma kandidaati Hiiumaa saadikuks. Selleks palume täita veebiportaalis www.hiiumaa.ee kandidaadi esitamise vorm.

Foto: Reet Aus ja Ott Pärna Delta keskuses toimunud suurel trendipäeval väärtustavast taaskasutusest ja muuhulgas Hiiumaa saadiku särgist rääkimas.