Kortermajade renoveerimine: nõustamine pühapäeval!

Kortermajade tervikliku uuendamise lisanõustamine toimub juba ülehomme, sel pühapäeval, 5. juulil: kell 14 Käinas vallamajas ja kell 16 Kärdlas vallamajas. Nõustamisel räägivad Hiiumaa valla korteriühistute konsultandid Aare Vabamägi ja Tarmo Seliste. Osalema on oodatud kõik ühistute juhatuste liikmed ja huvilised. Pärast sündmust on võimalik saada ka eraviisilisi konsultatsioone. Küsimuste korral ja tasuta konsultatsiooni kokku leppimiseks, palun kirjutage tarmo.seliste@gmail.com.

Valla palgatud konsultandid Tarmo Seliste ja Aare Vabamäe on rekonstrueerimise teemadel nõustanud üle 20 Hiiumaa korteriühistu. „Hea meel on tõdeda, et juba praegu teeb üle 10 ühistu aktiivselt ettevalmistusi rekonstrueerimisprojektiga alustamiseks," ütles valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak.

Valla konsultandi teenus on ühistu jaoks tasuta. Konsultant on toeks korteriühistutele, kel on plaanis kortermaja terviklik renoveerimine ja soojustamine. Konsultant aitab vallal tekitada tervikpildi ühistute vajadustest, nõustab ühistuid ja esitab vallavalitsusele ettepanekuid, millises ulatuses ja meetmetega oleks otstarbekas valla poolt korteriühistuid toetada.

KredExi rekonstrueerimistoetus uus taotlusvoor avaneb 20. juulil. Muuhulgas toetatakse sellest voorust ka korterelamu rekonstrueerimisest osaliselt 30% ulatuses. Seda juhul, kui maja asub haldusüksuses, kus kinnisvara taotluse esitamisele eelneva aasta turuväärtus on Maa-ameti tehingute andmebaasi andmetel madalam kui 200 €/m². 

Samuti pakub KredEx nüüdsest renoveerimislaenu neile majadele, kes on saanud pangast laenutaotlusele eitava vastuse või pakkumise, mille tingimused on ebamõistlikud (näiteks väga lühike tähtaeg, tavapärasest olulisemalt kõrgem intress). Hetkel on parim aeg alustada oma kortermaja korda tegemisega! 

KredExi võimalused elamistingimuste parandamiseks