Hiiumaa saadik Evelin Ilves

Hiiumaa saadiku särki kannab eelmisest suvest Evelin Ilves, kes oma Nasva küla suvekohvikuga on toonud Hiiumaale palju tuntust ja toredaid külalisi.

Alanud suvel tegutseb Evelin Ilves Kärdla perearstikeskuses arst-residendina ja on saarele ka oma kodu otsimas.

Evelini jaoks on Hiiumaal maagilisi kohti palju: "Olen omale kodu otsides neid aina juurde avastanud, kuid kõige kaunim koht on minu jaoks Orjaku – see valguse maagia ei jäta mind enam kunagi maha, olen neid lummavaid pilte ja meeleolusid nii palju aastate jooksul endasse salvestanud. Päikesetõusud ja -loojangud, olgu suvi, kevad, sügis või talv – see on vaatemäng, mis täidab kõik meeled ja toob meelde, et meil on olemas ka seitsmes meel. Väga eriline energia raputab ta ärkvele. Ja kohe Orjaku järel tuleb Kaleste. Kummaski neist paigust tahaksin oma päriskodu leida".

Rahu on Evelini jaoks Hiiumaa tunne: "See on eriline vibratsioon, mida tunnetad kui vibratsiooni puudumist. Sulnis vaikus. Looduse hääled. Metsmaasikate, mesikate ja mere hõng. Tasakaal. Harmoonia".

Evelin veedab Hiiumaal kogu oma vaba aja looduses: "Ma kõnnin ja sõidan rattaga . Varsti loodetavasti ka rulluiskudega. Jalutan niisama. Eriti tore on varahommikul või hilisõhtul läbi metsade ja karjaniitude merre ujuma minna".

Metsamarjade korjamine ja seenelkäigud on Evelini meelest nagu üks suur meditatsioon: "See tuletab alati meelde, et looduse ees oled sa väike ja kõige väärikam olek on alandlikkus – loodus kingib sulle oma ande, kui kummardad maani või põlvitad. Ainult nii märkad sa maailma kõige parema maitse kandjaid. Metsmaasikaid, aga ka tillukesi seeni silmade kõrguselt ei näe".

Hiiumaa külalistel soovitab Evelin siin saarel niisama olla: "Lase ajal kulgeda, et tunnetada, kuidas rahu sinu sisse saabub – salaja, aga kindlalt. Ja siis võid siin kohtuda oma ingliga."

Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustavad arenduskeskus ja vald tuntud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Kõik Hiiumaa saadikud.

Hiiumaa särgi on Hiiumaa jaoks disaininud väärtustava taaskasutuse eesvedaja, disainer Reet Aus.

Kõik hiidlased ja Hiiumaa sõbrad on oodatud esitama oma kandidaati Hiiumaa saadikuks. Selleks palume täita veebiportaalis hiiumaa.ee kandidaadi esitamise vorm.

Foto: Mari Arnover