Ära toida linna sattunud metsloomi!

Kärdla linnas on viimasel ajal tihti näha olnud rebasekutsikat julgelt keskväljakul ja ka mujal endale süüa otsimas. Peamiseks põhjuseks on see, et linnaruumist on rebastel väga lihtne toitu leida. Kärdlas on paljudel majapidamistel lahtised komposteerimiskohad, milles leidub nii mõndagi rebasele meelepärast. Julge rebasepoeg püüab inimeste pilke ning kahjuks pahaaimamatult jagatakse loomale ka söögipoolist. Palume tungivalt sellist tegevust vältida! Rebasekutsika toitmisega teeb inimene talle karuteene. Kutsikas harjub toitmisega ning ei pruugi enam hiljem iseseisva eluga hakkama saada.  
Vahet tuleb teha piinatud ja vigastatud loomal. Kui loom ei ole viga saanud ega kuidagi halvasti koheldud, siis ei tohiks tema tegemistesse sekkuda. 

 

Kui linnarebastega tekib probleeme, siis on mõned reeglid, millest tuleks kinni pidada:  

  • Rebaseid ei tohi toita. 

  • Toidujäätmeid ei tohi vedelema jätta, sh tuleb jälgida, et koduloomadele mõeldud toitu ei jääks rebastele kättesaadavasse kohta. Sama lugu on lahtiste kompostihunnikutega, kus rebased samuti toitu otsimas käivad. Tuleb arvestada, et rebane on võimeline hüppama üle ka kahemeetrisest aiast ja kaevama käigu aia alt, mistõttu tavaline aed rebast ei pea. 

  • Vältida tuleb rebasekutsikate koju viimist või muul viisil rebastega „sõbrustamist". Paljudele inimestele rebased meeldivad, kuid selleks, et vältida võimalike konfliktsituatsioonide teket seetõttu, et rebane muutub inimese suhtes julgeks, oleks parem nende tegemisi jälgida distantsilt.