Kultuuriminister toetab Hiiumaa spordikeskuse tervikuna väljaehitamist

Eile kohtusid Hiiumaa valla ja spordirahva esindajad kultuuriminister Tõnis Lukasega, et arutada Hiiumaa spordikeskuse väljaehitamist ja rahastamist.

Valla poolt osalesid Kärdlas toimunud kohtumisel volikogu esimees Aivar Viidik, vallavanem Toomas Rõhu, volikogu haridus-, spordi- ja noorsootöö komisjoni esimees Hannes Maasel ning valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak. Spordiinimesi esindasid Tanel Malk ja Anti Kalle.

Volikogu esimehe Aivar Viidiku sõnul oli valla huvi saada kohtumise tulemusena selgus, kas riik on valmis ka edaspidi maakonna uue spordikompleksi väljaehitamist rahaliselt toetama. Hetkel on sõlmitud ehitusleping keskuse esimese etapi rajamiseks. Spordikeskuse täielikuks väljaehitamiseks on kavas ka teine etapp tennisehalli rahamiseks ja seejärel väliväljakud hoone vahetusse lähedusse.

Arutelu tulemusena kinnitas minister Tõnis Lukas, et kui vald kasutab riigi poolt eraldatud 1,2 miljoni investeeringutoetust spordikeskuse teise etapi e tennisehalli ehitamiseks, on kultuuriministeerium valmis katma selle ehituse puudujääva osa. Esialgse hinnangu järgi on vajalik lisarahastus suurusjärgus 300 000 eurot.

Minister Lukas lubas, et riik ja kultuuriministeerium on valmis projekti teostumisele rahaliselt kaasa aitama ka edaspidi, spordikeskuse täieliku valmimiseni.

„On hea meel, et minister toetas Hiiumaa spordikeskuse terviklahendust ja valla mõtet ehitada uus hoone valmis töid katkestamata," ütles Aivar Viidik. „See loob hea pinnase uuteks kõnelusteks ka tööde edasise rahastuse osas. Loodan, et riik on meile jätkuvalt heaks partneriks."

Hiiumaa vallavolikogu arutab riigi poolt eraldatud 1,2 miljoni euro investeeringutoetuse kasutamist augustikuu volikogu istungil. Positiivse otsuse korral peaks spordihoone esimene ja teine etapp ehk kogu saalide osa ja olmekorpus valmima 2021. aasta jooksul.

📷 Piret Eesmaa, Hiiu Leht