Külas Triinu õunamahlatootmisel

Oktoobris, õunaaja lõpus külastas valla, arenduskeskuse ja töötukassa esindus Kassari saarel Esikülas tegutsevat OÜd Triinu Õunamahl, kus toodab ja pressib tellimise peale mahla ettevõtja Triinu Schneider.

Vastuvõtt oli jahedale ilmale vaatamata soe: tervituseks pakkus ettevõtja maitsta aroonia-õunamahla ja uudistoodet astelpaju-õunamahla.

Eelnevalt on Triinu tootnud mahemahla toorainega omast aiast, kuid kesise õuna-aasta tõttu pidi ta sel aastal Pärnust juurde ostma mahedat sibulõuna, et nõutud kogus mahla valmis toota.

Kuna mahlatootjal pole pakkuda hetkel veel aastaringselt tööd, on seni saanud kõik tehtud omade jõududega. Ise pressib viljad ja teeb mahlaks, pereliikmed aitavad õunu korjata-sorteerida ning mahlapakendeid valmistada. Ka oma kauba viib Triinu ise mandrile ja poodidesse laiali. Eesti Töötukassa andis nõu tööjõu küsimustes, kui ettevõtte laienedes peaks tekkima vajadus lisaabi värvata.

Triinu pakub ka viljade pressimise teenust üle Eesti, sõites järelhaagisel oleva pressiga ise kohale. Uhke press teeb mahlaks õunad, pirnid, arooniad...

Kui vallavanem kohtumise lõpus veel korda uuris, kuidas vald, arenduskeskus ja töötukassa ettevõtjale kasulikud saaksid olla, oli Triinu üleskutse külalistele üks: "Ostke mahla!"

Suur tänu toreda vastuvõtu eest!