Hiiumaa vallavanem esitab enda asendaja kandidaadiks Toomas Rõhu

Lapsehoolduspuhkusele suunduv Hiiumaa vallavanem Reili Rand teatas, et avaliku konkursi tulemusel esitab ta volikogule vallavalitsuse liikmeks kinnitamiseks hiidlase Toomas Rõhu, kes on pikalt juhtinud Tõstamaa valda Pärnumaal. 

Toomas Rõhu

Toomas Rõhu on sündinud Hiiumaal, lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehakultuuriteaduskonna ja tegutsenud pärast seda Pärnumaal. Spordi- ja omavalitsustegelasena on ta olnud seotud mitmete asutuste juhtimisega juhatuse või nõukogu tasemel.

"Toomase kasuks rääkis tema pikaajaline kogemus omavalitsuse juhtimisel, nagu ka täna Tõstamaa osavallakogu esimehena töötades saadud hea arusaam osavaldade toimimisest. Samuti on tal mitmekülgsed kogemused erinevate investeerimisprojektide elluviimisel, mis tulevad kindlasti kasuks eelseisvatele aastatele kavandatud investeeringute edukaks elluviimiseks," ütles Hiiumaa vallavanem Reili Rand.

"Kui mulle usaldatakse vastutusrikas ülesanne juhtida Hiiumaa valda, on see minu jaoks suur väljakutse ja püüan saare arengule kaasa aidata," ütles Toomas Rõhu.

Vallavanema asendajaks saamiseks tuleb Toomas Rõhul saada esmalt vallavolikogu heakskiit tema vallavalitsuse liikmeks nimetamisel. Selleks saadab vallavalitsus vastava eelnõu 19. detsembril toimuvale volikogu istungile. Seejärel saab vallavanem nimetada Rõhu enda asendajaks.

Vallavanema asendaja leidmiseks korraldatud avalikul konkursil osales neli kandidaati. Kolme kandidaadiga toimusid vestlused ja vestlusvooru tugevaim kandidaat kohtus ka koalitsioonipartneritega: valimisliidu Ühine Hiiumaa ja sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga.