Vald, arenduskeskus ja töötukassa külastasid B-Plasti

Suvel külastas valla ja arenduskeskuse esindus suuremaid plastiettevõtteid, ka Käinas tegutsevat plastiettevõtet AS B-Plast, mis valmistab tooteid survevalu meetodil.

B-Plasti juht Siimo Sedrik tutvustas lao- ja tootmisruume ning rääkis ettevõtte arengutest. Tehas töötab viis päeva nädalas ööpäevaringselt kolmes vahetuses. Vähenenud käsitöö osakaal tänu automatiseerimisele. Tänavu vahetas ettevõte välja viimased kasutatud seadmed ja nüüd on tehastes vaid uuena ostetud kvaliteetsed masinad.

Tootmist tutvustades rääkis Siimo, et suvevalu vorm on kallis osa tootmisest, seevastu on kerge näiteks toote värvi vahetada. Tooreaine tuleb nii Eestist kui Euroopast ja praaktoode läheb uuesti ringlusesse, et sellest uusi tooteid valmistada. 🍴

Siimo rääkis, et ettevõtte väljakutse on leida uusi kliente ja selleks on võetud suund Kesk-Euroopa poole. Praegu liigub kaup mandrile ja edasi vastavalt tellimisele, umbes kord nädalas. Toodangut turustatakse Skandinaavia maadesse ja mujale Euroopasse.

Vestluses tõi Siimo välja, et ettevõtte jaoks on kasu plastiõppest Hiiumaa Ametikoolis ja samuti infovahetusest plastiliidus.

Hiiumaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Ilmi Aksli tutvustas digitoetuse võimalusi.

Vallaga arutati Käina tööstusala liikluskorralduse teemal ja samuti elektrikatkestuste teemal. Siimo rääkis, et elektrikatkestuse mõju sõltub seadmest. Vallavanem Reili Rand ütles, et kui vallal on murekoht teada, saab omavalitsus võrguettevõttele ettevõtja olukorrast märku anda.

Aitäh sooja vastuvõtu eest! 🤩

Vaata pilte kohtumisest!