Täna tähistame eakate päeva

Täna tähistame rahvusvahelist eakate päeva, mil pööratakse tähelepanu eakate heaolule ja tunnustatakse nende panust ühiskonda. 

Hiiumaa vald tunnustab saare ajaloolist mälu ja traditsioonide hoidjaid – meie imetlusväärseid eakaid. Aitäh, et väärtustate siinset kultuuri! 

Hiiumaa eakate teadmishimu teeb silmad ette paljudele noorematele! Vanemaealisi hiidlasi ei jäta külmaks ei saare arenguprojektid ega ühiskondlikud teemad pealinnas või kaugemalgi. Vahel võetakse selle nimel ette ka ühiseid väljasõite nii Hiiumaal kui mandril. 

Hiiumaa vald kiidab eakate aktiivsust – valla viies päevakeskuses käib nädalas kokku üle 200 väärika. Lisaks käiakse laulu-ja tantsuringides, tehakse koos käsitööd ja jagatakse aiatarkusi. Eakad on tublid osalejad ja külastajad maakondlikel sündmustel, tänuväärne publik kontserditel ja teatrietendustel. Pensionärid tähistavad ühiselt tähtpäevi ja sündmusi.  

Hiiumaa pensionäride ühenduse eestvedamisel kogunevad saare eakad igal aastal, et ühiselt tähistada eakate päeva. Sel aastal koguneti läinud pühapäeval Kärdlas, kus kontserdi saatel kohvilaua taga kohtuti sõprade-tuttavatega. Oma tervitussõnad, tänu ja austuse andis kohapeal edasi vallavanem Reili Rand.