Tänavuse värvikampaaniaga väljastati 189 värvipassi

Hiiumaa vald jätkas ka sel suvel toreda värvikampaaniaga, mille eesmärk on saarel kodude välisilme kaunimaks muutmine. 15. maist 31. augustini kestva kampaania jooksul väljastati 189 värvipassi: 25 Emmaste, 22 Kõrgessaare, 39 Käina, 68 Kärdla ja 35 Pühalepa osavalla kinnisvara omanikele.

Kampaanias said osaleda Hiiumaa valla elanikud või suvekodu omanikud, kes soovisid värvida saarel asuva hoone fassaadi, uksi, aknaid või piirdeaeda. Samuti olid oodatud osalema korterühistute või mitmepereelamute esindajad akende, rõdude, fassaadi värvimiseks tingimusel, et värvitakse kogu hoone vastavad osad. Värvikampaanias osalemiseks sai omanik võtta talle sobivast osavallamajast värvipassi, mille alusel kehtis 30protsendiline hinnasoodustus värvikampaania toodetele ehitusmaterjalide kaupluses Faasion.

Osavaldade rahaline panus värvikampaaniasse oli kokku 3184 eurot ehk 10% värvi maksumusest, mis jagunes osavallati järgmiselt: Emmaste 616, Kõrgessaare 442, Käina 433, Kärdla 1053 ja Pühalepa 640 eurot. Värvimistööd peavad valmima 30. septembriks.

Suur tänu kõikidele kampaanias osalejatele Hiiumaa kodude kaunimaks muutmise eest ja Faasion OÜle, kes on olnud pikaajaline koostööpartner värvikampaania korraldamisel.

Hiiumaa vallavalitsus loodab kampaaniat ka tuleval aastal jätkata, et kodusaar veel kaunimaks muuta.