Vald ja arenduskeskus külastasid Evelini suvekohvikut

Taasiseseisvumispäeva pärastlõunal külastas Hiiumaa valla ja arenduskeskuse esindus Evelini suvekohvikut, et kuulda vahetult ettevõtja rõõmudest ja muredest ning tunnustada kohvikupidajat. 

Nasva külas legendaarses Padriku poes ka sel suvel tegutsenud Evelin Ilves rääkis oma tegemistest kolmel Hiiumaal töiselt veedetud suvel ja kiitis koostööd kohalike toidukasvatajatega. "Siin on tore ja inimesed ka toredad," on Evelin rahul. 

Suvekohviku pidaja peamise väljakutsena nimetas ta abijõu leidmist ja töötajate majutamist. "Kui sa ka leiad töötajad, siis neil pole kuskil elada," tõi Evelin välja ja pakkus ise lahendusena, et Hiiumaal tühjalt seisvat kinnisvara võiks omanikud välja üürida või pakkuda suvel majutusteenusena ning vald ja arenduskeskus saaks ergutada omanikke seda tegema.

Arutati ka teemal, kuidas pakkuda nii noortele kui eakatele võimalust maleva vormis hooajatöödel kaasa lüüa. 

Kohtumise lõpus kinkis vallavanem Reili Rand Evelin Ilvesele järjekorras teise Hiiumaa saadiku särgi. Arenduskeskus tunnustab Hiiumaaga seotud ja Hiiumaa turundamisse panustanud inimesi erilise Hiiumaa särgiga, mille on Hiiumaa jaoks disaininud Reet Aus.  

Hiiumaa vallavalitsus ja arenduskeskus on aasta algusest külastanud Hiiumaa ettevõtteid, et et kaardistada veelgi laiemalt ettevõtjate vajadusi ning aidata kaasa ettevõtjate võrgustamisele. 

Aitäh Evelinile sooja vastuvõtu eest ja kohtumiseni järgmisel suvel!

Evelin Ilves koos külalistega oma kohviku uksel