Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

Hiiumaa Spordikeskus sai nurgakivi

Täna keskpäeval pandi Hiiumaa Spordikeskusele sümboolne nurgakivi, juba aasta pärast saavad hiidlased treenida kaasaegses spordikeskuses. 

Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles, et spordikeskuse puhul on olulised mitu mõõdet: "See on maakonna spordikeskus, mis annab sportimisele ning sportlastele uue kvalitatiivse taseme. Teisalt on oluline, et nii mahuka investeeringu puhul on olemas nii kogukonna kui volikogu poliitilise tasandi üksmeelne toetus." 

Tasuja rõõmustas, et hiidlaste visa ja pikaaegne selgitustöö on vilja kandnud ning nii eelmine kui tänane vabariigi valitsus on projektile õla alla pannud. "See tähendab, et meil on kindlustunne ja saame spordikeskuse lõpuni välja ehitada. Sealhulgas õuealad," ütles vallavanema asendaja. 

Spordikeskuse ehitaja OÜ Ehitus5ECO projektijuht Margo Padar tõdes, et sportimine tulevas spordihoones käib ka täna täie hooga: "Hetkel higistavad platsil ehitajad, aga alates järgmise aasta sügisest on see võimalik ka kõigil Hiiumaa inimestel." 

Padari sõnul on Ehitus5ECO OÜ-l hea meel omalt poolt kaasa aidata Hiiumaal sportimisvõimaluste parandamisele. "Loodame, et tulevikus võtavad selle maja omaks kõik saare elanikud ja külalised ning siit saavad tuule tiibadesse uued Nabid ja Saued," ütles Padar. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".   

"Hiiumaa vald on silma paistnud avalike arhitektuurivõistluste läbiviimisega, mida on väikese omavalitsuse kohta viimasel ajal märkimisväärselt palju toimunud. See näitab, et vallavalitsus hoolib ehitatud keskkonna kvaliteedist ja seeläbi oma inimeste elukvaliteedist," ütles Hiiumaa Spordikeskuse arhitektuurikonkursi žürii liige Katrin Koov.  

Koov leidis, et spordihoone ei pea olema anonüümne odav hall, vaid väärib aktiivse sihtkohana samamoodi head arhitektuuri nagu keskväljak või koolimaja, rikastades igapäevaelu ja aidates kaasa Kärdla identiteedi tugevdamisele. 

"Hiiumaa Spordikeskus on suur! Ühelt küljelt võib nii öelda hoone ja lähiümbruse mastaabi kohta, teisalt on tunda ka suurt ootusärevust ja loota positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja Eesti spordile," rääkis Johan Tali arhitektuuribüroost Molumba. 

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa Spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. 

Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega rajatakse Kärdlasse aadressile Põllu 27.  

Järgmiseks suveks valmib pallimängude saal koos kergejõustikualaga, sh 60 m jooksurada, rühmatreeningute saalid, jõusaal ja tennisehall, kus võimalus ka sulgpalli mängida, samuti noortekeskus, riietusruumid, ööbimisvõimalus ja abiruumid. 

Samuti ehitatakse välja välialad: vaba aja veetmise alad ning spordiväljakud, haljastus ja parkimisala. Spordikeskuse juurde kerkib ka täismõõtmetes kunstmurukattega jalgpalliväljak. 

Spordikeskuse projekti eestvedaja on Hiiumaa valla arenguosakond. Valmides hakkab seda haldama Hiiumaa Sport.  

Hiiumaa Spordikeskuse ehitus läheb maksma pea 10 miljonit eurot, millest 5 miljonit on otsene riigi toetus ning 1,2 miljonit on majanduse elavdamise meede, mille omavalitsus suunas spordikeskuse ehituseks.  

Rohkem pilte Hiiumaa valla Facebooki lehel.