COVID-19 Hiiumaal 19. aprilli seisuga

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale üks koroonapositiivne. 

Hiiumaal on Terviseameti andmetel 19. aprilli seisuga 35 COVID positiivset. Viimase kümne päeva jooksul nakatunutest asub reaalselt saarel 20 inimest. 

Kolmandikul juhtudest on nakkus levinud perekontakti teel ja kolmandikul juhtudest on jäänud nakkusallikas teadmata. Noori ja lapsi, vanuses kuni 19 eluaastat, haigestunute seas ei ole. 

Viirusepuhangu algusest ehk eelmise aasta märtsist alates on Hiiumaal tuvastatud 574 viirusekandjat. 

Testimine 

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 218 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. Neist 64 võeti drive-in´s ning 76 üleriigilise seireuuringu raames. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Hiiumaa elanikest on esimese vaktsiinidoosi saanud 2999 inimest ehk kolmandik elanikest, mis on Eesti maakondadest jätkuvalt kõrgeim suhtarv. 1591 inimest on saanud kaks kaitsesüsti. Möödunud neljapäeval ja reedel said teise vaktsiinidoosi õpetajad, päästjad ja politseinikud. Samuti jätkub tavapärane vaktsineerimine perearstikeskuste kaudu. Eesmärk on esmalt  kaitsesüstida riskirühmad. 

Vähemalt ühe doosiga on vanuses 70 ja kõrgemas eas hiidlastest vaktsineeritud 82 protsenti elanikest, mis on samuti kõrgeim näitaja Eestis. 

Piirangud 

Kuigi nakatumiste arv on langustrendis ning ka haiglaravil olevate patsientide arv väheneb, ei ole koroonaviiruse oht lõplikult kadunud. 

Kärdla reoveepuhastist võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal jätkuvalt tugev, Käinas võetud proovis mõõdukas-tugev. Muutust nädalatagusega võrreldes toimunud ei ole. 

Esmaspäeva hommikul oli Hiiumaa haiglas ravil kaks COVID patsienti. Samas on mõttekohaks, et eelmisel nädalal oli koroonapositiivseid patsiente haiglas nö tipphetkel korraga neli. 

Alanud nädal on koolivaheaja nädal. Ühinen soovitustega puhkust peaasjalikult perekeskis ja looduses veeta. Lähipäevil teeb vabariigi valitsus otsuse, kas ja milliste klasside jaoks algab viimane õppeveerand kontaktõppes. 

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised