COVID-19 Hiiumaal 26. aprilli seisuga

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale kaks positiivset testivastust. Eestisse lisandus viimase ööpäevaga 459 uut juhtu. 

Terviseameti andmetel on 26. aprilli seisuga kuus COVID positiivset hiidlast, kellest kolm asub saarel. Lähikontaktseid on jälgimisel viis, kellest Hiiumaal kolm. 

Nakatumiste arvult oleme Eestis jõudnud veebruari alguse tasemele. Samas on üle 400 inimese haiglaravil. Hiiumaa haiglas hetkel COVID patsiente ei ole. 

Kärdla reoveepuhastist võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal mõõdukas, Käinas võetud proovis tugev. 

Testimine 

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 94 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. Neist 39 võeti drive-in´s ning tehti ka 17 tasulist testi. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud 3250 inimest ehk 35% elanikest, mis on Eesti maakondadest kõrgeim suhtarv. 1725 inimest on saanud kaks kaitsesüsti.  

Jätkub tavapärane vaktsineerimine perearstikeskuste kaudu. Palun kontrollige, et perearstil on teie korrektsed kontaktandmed, kuna on juhuseid, kus patsiendiga ei saa ühendust, et vaktsiinivõimalusest märku anda. 

Eesmärk on esmalt  kaitsesüstida riskirühmad. Hiiumaa torkab siin kogu Eestit vaadates silma. Vähemalt ühe doosiga on vanuses 70-79 vaktsineeritud 89 protsenti ja 80+ vanusegrupis 77 protsenti elanikest. Mõlemad viiendiku võrra Eesti keskmisest kõrgem tase. 

Krooniliste haiguste korral tasub digiloost või perearstikabinetist uurida, kas kuulute riskigruppi, keda vaktsineeritakse ilma vanusepiirita. 

Neljapäeval, 29. aprillil on Hiiumaa haiglas suurvaktsineerimine, kuhu oodatakse riskirühma kuuluvaid inimesi vanusest sõltumata ning kõiki, kes on vanemad kui 65aastased või kes sel aastal saavad 65aastaseks, seda sõltumata riskirühma kuulumisest. 

Vaktsineerimiseks kasutatakse Moderna vaktsiini. Registreeruda saab digilugu.ee lehe kaudu või telefoni teel, helistades registratuuri 4622795. 

Piirangud 

Esmaspäevast on lubatud välitingimustes läbi viia treeninguid ja huvihariduse tegevusi. Seda kuni 10-liikmelises rühmas, kaasa arvatud juhendaja. Kui juhendajal on rühmi rohkem kui üks, ei tohi rühmad omavahel kokku puutuda. 

Piiranguid leevendatakse ka 3. mail. Ilmselt kõige enam oodatakse selgust, kas ja kes lisaks algklassidele saavad kontaktõppega taasalustada.