COVID-19 Hiiumaal 29. märtsi seisuga

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale kaheksa koroonapositiivset. Eile statistikasse lisandunud positiivne testivastus on nö registrijärgne ja Hiiumaal ei viibi. 

Hiiumaal oli 28. märtsi seisuga Terviseameti jälgimisel 28 COVID positiivset, kellest 15 sai positiivse testivastuse möödunud nädala jooksul. 

11 nakatunut sai viiruse pere- ja neli töökontaktist ning neli tutvusringkonnast. Jätkuvalt on kõrge teadmata nakkusallikaga juhtumite arv – 9. 

Lähikontaktseid on Hiiumaal Terviseameti jälgimisel igapäevaselt olnud ligikaudu 70. 

Hiiumaa Haiglas COVIDpatsiente ravil ei ole.  

Testimine 

Möödunud nädalal võeti Hiiumaa haiglas tavapärasel PCRmeetodil koroonaviiruse määramiseks 167 testi, neist 109 drive-in´s ja 22 tasulisena. 36 analüüsi võeti patsientidelt, kes said arstiabi Hiiumaa haiglas või olid minemas ravile mandrile.   

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt (tel 1220 kell 8-22). Võimalik on ka tasuline testimine – täpsem info polikliiniku registratuurist (tel 462 2795). Kõige kiiremini leiab testitulemuse digiloost, vastuse teadasaamisel aitab ka perearst või -õde. Digiloost saab teha väljavõtte nii vaktsineerimise kui ka COVIDviiruse läbipõdemise kohta. 

Vaktsineerimine 

Sel nädalal saabub Hiiumaa perearstidele 300 doosi Moderna vaktsiini, millega jätkatakse riskigruppide vaktsineerimist. Enamasti võetakse aja kokkuleppimiseks vaktsineeritavatega perearstikabinetist ühendust. Kui patsiendi kontaktandmed on muutunud, tasub perearstikabinetiga ise ühendust võtta, et kutse Teieni jõuaks. 

Hiiumaa elanikest on esimese doosi saanud 2302 inimest ehk 24,8% elanikest, mis Eesti maakondadest jätkuvalt kõrgeim suhtarv. Kaks vaktsiinisüsti on saanud ja seega lõplikult vaktsineeritud 2,91%.

Allikas:  https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/koroonaviiruse-andmestik 

Kärdla reoveeproovi näitaja jätkuvalt tugev 

Märtsikuu neljandal nädalal Kärdla reoveepuhastist võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal kolmandat nädalat järjest tugev. Käina reoveest võetud proovi signaal langes mõõdukas-tugevast mõõdukaks. Nii Käinast kui ka Kärdlast võetakse proov ka sel nädalal. 

Reovee seire selgitus ja kaart:  www.ut.ee/et/teadus/koroonaviiruse-seire-reovees

 

COVID-19 viirusesse nakatumine on Terviseameti hinnangul Hiiumaal endiselt kõrge. Viiruse varjatud levikule viitab nii teadmata nakkusallikaga juhtumite arv, mida on kolmandik kõigist haigestunutest, kui ka Kärdla reovee seire tulemus, mis vaatamata ametliku statistika vähenemisele on jäänud tipptasemele. Seega on põhjust olla jätkuvalt hoolikas: hoida kontakte võimalikult vähestena ja kanda maski. Nii on suurem võimalus naasta kiiremini tavapärase elukorralduse juurde.