Drive-in on töötanud aasta

Täna möödub täpselt aasta sellest, kui ka Hiiumaal sai hakata koroonaproove andma drive-in meetodil ehk sissesõidulaboris. Selline analüüsivõimekus loodi Hiiumaa kriisikomisjoni algatusel ja Hiiumaa haigla eestvedamisel. 

Aasta jooksul on võetud peaaegu 5000 proovi. „See näitab ilmekalt, kuivõrd vajalikuks on selline võimekus saarel osutunud," ütles Hiiumaa kriisikomisjoni esimees Hergo Tasuja. „Aitäh Hiiumaa haiglale, kes selle mõtte reaalselt ellu viis ehk testimispunkti Hiiumaale korraldas. Samuti tunnustan meditsiinitöötajaid, kes sellega sisuliselt üleöö haakusid ning kes nüüd aasta otsa eeskujulikult seda kohati ebameeldivat, ent väga vajalikku protseduuri läbi viinud on." 

COVID-teste saab Kärdlas polikliiniku juures anda kõigil tööpäevadel. Saatekirja saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 nõustajalt iga päev kell 8–22. Uuendusena saavad ka Hiiumaa testimispunktis alla 18aastased anda analüüsi kurguloputusvedelikuga. 

Samas täitus ka kurb tähtpäev. 25. märtsil sai Eesti esimese koroonaohvri, kui 83aastane Hiiumaa naine suri. 

Peame meeles pidama, et olukord Eestis on endiselt kriitiline. „Oluline on jätkata kõigi ennetusabinõude järgimist, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks," pani kriisikomisjoni juht südamele. 

Ta tuletas meelde, et eneseisolatsiooni reeglite järgimine on otseselt seotud viiruse leviku ja seeläbi ka sellega, millal saab riiklikke piiranguid leevendada. Kindlasti ei tohiks ringi liikuda ja kontakte luua ka olukorras, kus sinu lähikondne on eneseisolatsioonis, aga sina ise mitte. Ka sel juhul on oht, et oled nakkusekandja. 

Rahulikku nädalavahetust!