5.02.24

Puudega ja vähenenud töövõimega isikud saavad jätkuvalt maakonnaliinidel sõita tasuta.

Reisijal vanuses kuni 19 a (kaasa arvatud) ja alates 63. eluaastast (olenemata puude või vähenenud töövõime esinemisest) piisab isikustatud ühiskaardist ja ta saab tasuta sõita juba vanusest tuleneva soodustuse põhjal. Ühiskaarti isikustada ehk Teie isikukoodiga siduda saab ise veebilehel www.pilet.ee.  Abi saab ka sotsiaaltöötajailt, raamatukogudest ja osavallamajadest.

Puude või vähenenud töövõimega reisija, kes on vanuses 20-62, saab oma isikustatud ühiskaardiga tasuta sõita pärast seda, kui piletimüügisüsteemis on tema isikukood soodustusega seotud. Selle toimingu teeb Hiiumaa vald, andmekaitse reeglite kohaselt on aga esmalt vaja inimese enda avaldust. Seega on 20-62aastastel puudega või vähenenud töövõimega reisijal vaja teha kolm toimingut:

1. soetada või sahtlist välja otsida ühiskaart – sobivad ka varem kasutusel olnud kaardid, mistahes kujundusega. Uue ühiskaardi saab 2 euro eest osta kõigist Coop Hiiumaa poodidest, Selveri infoletist, Kärdla postkontorist, bussijaamast ja laevadelt R-kioskist.

2. ühiskaart siduda oma isikukoodiga ehk isikustada. Seda saab teha ise veebilehel www.pilet.ee või helistades Ridango infoliinile 6118 000 (tasuta). 1eurolise teenustasu eest saab isikustada Selveri infoletist, Kärdla postkontoris ja laeval R-Kioskis.

 3. esitada Hiiumaa vallale avaldus oma isikukoodi sõidusoodustusega sidumiseks.  Soodustus kehtib puude või vähenenud töövõime tähtajani. NB! Kui Sotsiaalkindlusamet või Töötukassa teeb uue otsuse,  tuleb valda uuest tähtajast teavitada. Avaldus koos puude või töövõimekaardi koopiaga tuleb saata piret.sedrik@hiiumaa.ee. Avalduse esitamisel saate abi samuti sotsiaaltöötajalt või helistage ühistranspordispetsialistile tel 5055593.

HEA TEADA:

  • Kui ühiskaarti ei ole või avaldus on veel esitamata, saab ikka tasuta sõita, ainult bussijuhile tuleb näidata puude või töövõimekaarti ja bussijuht annab paberil nullpileti.
  • Ühiskaardiga sõidu vormistamine läheb kiiremini ja aitab bussil sõiduplaani aegadest kinni pidada, seetõttu palume reisijail ka puudest või vähenenud töövõimest tulenev tasuta sõidu õigus ikkagi ühiskaardiga siduda.
  • Kui on siiski puudega või vähenenud töövõimega isikult sõidu eest raha küsitud, palun andke märku samuti tel 505 5593 või piret.sedrik@hiiumaa.ee.
  • Busside väljumisajad ja nõudeliinide tellimine Hansa Bussiliinide Hiiumaa esindusest, Marika Rõmmeli tel 5855 8338.

Küsimuste korral palume pöörduda Hiiumaa valla ühistranspordispetsialisti Piret Sedriku poole, tel 505 5593.