Tasuta ja soodustingimustel õigusabi Hiiumaal

Eesti Õigusbüroo koostöös justiitsministeeriumiga pakub tasuta ja soodustingimustel õigusabi Eestis elavatele inimestele. Juriidiliselt nõustatakse nii veebi teel kui kohtumisel. Hiiumaal asub Eesti Õigusbüroo kontor Kärdlas aadressil Leigri väljak 5. 

Milliste muredega juristi juurde pöördutakse? 

Inimeste pöördumised on seni olnud seotud peamiselt võla- ja perekonna õigusega: vaidlused laenuandjate, pankade ja inkassofirmadega ning elatise, lapse hoolduse ja vara jagamise probleemid. Samuti on juristid andnud inimestele nõu ka vaidlustes tööandjaga, pärimisasjades, naabrite- ja korteriühistu liikmete vahelistes vaidlustes ning suhtluses kohalike omavalitsuste ja ametiasutustega. 

Tasuta ja soodustingimustel õigusnõu saamiseks tuleb: 

1) sõlmida kliendileping ja tasuda 5 eurot lepingutasu, mis kehtib terve kalendriaasta. See tähendab, et sama kalendriaasta jooksul uuesti nõustamisele minnes lepingutasu tasuma ei pea. Alaealised on lepingutasust vabastatud; 
2) eelnevalt broneerida aeg internetis aadressil www.juristaitab.ee või helistades 688 0400.

Seejärel on inimesel õigus saada juriidilist abi kokku 15 tundi ühe kalendriaasta kohta, millest: 2 esimest tundi on kliendile tasuta; 3 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 20 eurot tunnis ja 10 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 40 eurot tunnis. Võrdlusena – Eesti keskmine õigusnõustamise tunnitasu on 120€ + käibemaks.

Eesti Õigusbüroo senise praktika järgi jääb keskmine õigusnõustamise aeg alla kahe tunni ja see näitab, et esimeste tasuta tundidega leiavad lihtsamad ning tüüpilisemad juhtumid lahenduse. Selle projekti raames on 2 aasta jooksul tasuta ja soodustingimustel õigusabi jagatud juba 18 500 inimesele. Abivajajaid aitavad 43 õigusteaduse magistrikraadiga juristi üle Eesti, kelle keskmine tööstaaž on 17 aastat.

Lisainfo aadressil www.juristaitab.ee, helistades telefonile 688 0400 või kirjutades abi@juristaitab.ee.