Tohvri hooldekodu

Möödunud aasta oktoobris algasid Tohvri hooldekodu juureehitustööd. Peale juurdeehituse valmimist kerkib 2012. aastal valminud hooldekodu hoone kõrvale 15 kliendikohaga teenuseüksus, milles osutatakse ööpäevaringset üldhoolekandeteenust. Tegemist on ühe- ja kahekohaliste tubadega eraldi hoonega.  

Hetkel on Tohvri hooldekodus 53 kohta. Juurdeehituse valmides luuakse hooldekodusse ka kuus uut töökohta. 

Hooldekeskuse õuel asuv vana kasarmu, mida hooldekeskus kunagi kasutas ja mis aastaid tühjana seisab, läheb lammutamisele. 

Projekti kogumaksumus on 784 400 eurot ja töid teostab OÜ Ösel Projekt. 

Ehitustööde lõpptähtaeg on 1. oktoober 2021. 

Täna avati Tohvri hooldekodu uus hoone

Täna keskpäeval avati pidulikult Tohvri hooldekodu uus hoone. Juurdeehitus oli vajalik, et suurendada hooldekodu kohtade arvu, sest vajadus nende järgi kasvab aasta-aastalt.  

"Kaua tehtud kaunikene – uus hoovimaja on valmis," rõõmustas Tohvri hooldekodu juhataja Pirje Lehtmaa. Uue kodu saab hooldekodu 15 klienti, kes juba esmaspäeval, 11. aprillil saavad alustada sisse kolimist: "Taaskord on meil põhjust rõõmustada, et saame igal hommikul minna külla 15-le vanakesele." 

Lehtmaa sõnul on Tohvri ennekõike hooldekodu klientide kodu ja alles seejärel sealse personali töökoht: "Seega anname endast parima, et meie uus pererahvas oleks külalislahke ja ootaks meid rõõmsalt igal hommikul." 

Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja tõdes, et uus hoone on vajalik, sest pakub leevendust hooldekodu kohtade vajaduse katmisel. Vallavanem lisas, et hooldekodu on oluline ka regionaalpoliitiliselt ning kannab endas muuhulgas järjepidevust.  

"Emmaste valla arengukavas oli kaks suuremat investeeringut – Tohvri hooldekodu laiendamine ja Sõru jahisadama uuendamine, millega Hiiumaa valla ajal jätkati ning mis mõlemad kohe valmis," rääkis Tasuja ja lisas, et Tohvri puhul näeb valla eelarvestrateegia ette järgmistel aastatel veel ka dementsete hoone ehituse. 

Abivallavanem Liisi Mäeumbaed märkis, et Hiiumaa vallas on eakate osakaal suur, seega peab kohalik omavalitsus järjepidevalt panustama eakatele suunatud teenuste arengusse. "Sotsiaalvaldkonna arengukavas sätestati eesmärgina eakatele nii uute teenuste käivitamine kui ka olemasolevate kättesaadavuse parandamine. On suur rõõm, et Tohvri laiendus aitab selle eesmärgi täitmisele kaasa ning juureehitus annab rohkematele inimestele võimaluse hooldekodu teenust kasutada," rääkis Mäeumbaed.  

Juurdeehitusega lisandus hooldekodusse 15 kohta, seega on Tohvri hooldekodus nüüd 68 kohta.  

Projekti kogumaksumus oli 784 400 eurot ja töid teostas OÜ Ösel Projekt.