Vallajuhid kohtusid MKMi ja Transpordiameti esindajatega

Täna on Hiiumaal majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi meremajanduse asekantsler Kaupo Läänerand, meremajandusosakonna juhataja Jaak Viilipus ning Transpordiameti ühistranspordiosakonna juhtivekspert Helena Rattus.  

Päeva alustati kohtumisega vallamajas, kus ühistranspordispetsialist Piret Sedrik, arenguosakonna juhataja Monika Pihlak, volikogu esimees Aivar Viidik ja vallavanem Hergo Tasuja andsid ülevaate Hiiumaa ühendustest mandri ning Saaremaaga. 

Kolm peamist ootust on lennuühenduses igapäevaselt hommikune ja õhtune väljumine tänase 12 lennu asemel. Sõru-Triigi liinil aastaringselt vähemalt hommikune ja õhtune edasi-tagasi merereis. Heltermaa-Rohuküla liinile vähemalt suviseks tipp-perioodiks lisalaeva hankimine.  

Päeva jooksul tutvustab SA Hiiumaa Sadamad juhataja Liina Härm Kärdla ja Orjaku sadamat. Hommikul kohtuti purjetajatega ning saadeti purjelaev HiiuIngel teele.  

Päeval on kavas TS Laevade ja Hiiumaa ettevõtjatega mereühenduste teemaline arutelu. Pealelõunal kohtumine AS Saarte Liinidega Heltermaa sadamas ja ülevaade Kärdla lennujaamast ning selle rollist merepäästevõimekuse juures.  

Hommikusel esimesel kohtumisel tõdeti, et koostöö on aastate jooksul olnud töine ja asjalik. Selle kinnituseks alustas asekantsler Kaupo Läänerand, kes selles ametis töötanud pool aastat, maakonnavisiite just Hiiumaalt.