Hiiumaa spordikeskus avatakse kahepäevase spordipeoga

Hiiumaa spordikeskus on kasutamiseks valmis, avamispidu toimub juba kuu aja pärast, 12. ja 13. novembril.  

Uue spordikeskuse jõusaal ootab külastajaid aga juba homsest, 14. oktoobrist. Rühmatreeningud algavad tuleval nädalal. 

"Kätte on jõudnud kauaoodatud hetk: Hiiumaa spordikeskuse avamisega algab uus ajastu Hiiumaa spordis," ütles Hiiumaa spordikeskust haldava asutuse Hiiumaa Sport juht Martin Lauri. 

Kahepäevasel avamispeol novembri keskel on võimalus osa saada spordikeskuse ekskursioonidest ja tenniseturniirist ning kaasa elada korvpallilahingule, kus vastamisi lähevad Avis Utilitas Rapla ja BC Kalev Cramo. Lisaks saab tutvuda erinevate aladega, mida spordikeskuses harrastada. 

„Võimas, kuidas unistus maakondlikust spordihallist mõne aastaga sellisel kujul teoks saab," rõõmustas Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja. Ta lisas, et spordikeskus annab võimsa tõuke saare spordielule, kuid kindlasti on sellel ka laiem mõju, mis avaldub näiteks Hiiumaa külastuste arvu kasvus.  

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6000 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on valmimas välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduse autor on arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas". Ehitab OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskus asub Kärdlas aadressil Põllu 27.  Keskus on avatud esmaspäevast reedeni kell 13–22 ja nädalavahetusel 10–20. 

Foto: Häli-Herta Haavapuu