SA Hiiumaa Sadamad juhatuse esimehena alustab Kai Kallas

Sihtasutuse Hiiumaa Sadamad juhatuse esimehena alustab Kai Kallas, kelle nõukogu kinnitas ametisse reedel, 11. novembril. Sihtasutuse praegune juhatuse liige Liina Härm jätkab samuti ametis. 

Varasemalt on Kallas töötanud teenindus- ja arendusjuhina turismisektoris ning eraettevõtjana. 2021. aastast tegutseb ta MTÜ Jahtklubi Dago klubiülemana. "Eesti ühe edukaima jahtklubi juhtimine on olnud hea ettevalmistus Hiiumaa sadamate juhtimiseks ja arendamiseks," ütles Kallas ja lisas, et talle meeldivad väljakutsed, mida SA juhi roll kahtlemata on. "Näen arenguvõimalusi ja lihtsalt reguleeritavaid ning parandatavaid murekohti erinevates sadamates mida ma soovin muuta. Ma näen sadamaid tulevikus atraktiivsete külastus- ja kogukonnakeskustena, kus võimalusi kvaliteetseks ajaveetmiseks on nii maalt kui merepoolt tulijatele mitmeid, " rääkis juhatuse esimees. 

"Oleme viimase kolme aastaga loonud suurepärased eeldused Hiiumaa merekultuuri arendamiseks investeerides nii olemasolevatesse kui uutesse sadamatesse," ütles Sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu esimees Margus Kastein. Tema sõnul on kätte jõudnud hetk, kus peab meeskonda täiendama selliselt, et sadamatesse tuua veelgi rohkem värskust ja energiat: "Kai Kallas on näidanud end väga heast küljest JK Dago igapäevases asjaajamises, aga ka suurte võistluste korraldajana. Põlise hiidlasena tunnetab ta hästi kõigi meie sadamate eripärasid ja oskab kogukonna soovidega arvestada." 

Vajadus sihtasutuse juhatuse laiendamiseks on tingitud Hiiumaa sadamate viimaste aastate kiirest arengust. Aastatel 2019–2022 on Sihtasutus Hiiumaa Sadamad investeerinud sadamate taristusse, kommunikatsioonisüsteemidesse ja keskkonnasäästlikesse lahendustesse kokku 2,8 miljonit eurot. Eelseisvatel aastatel peame jätkuvalt pingutama uute projektide rahastusallikate leidmisel, millega juhatuse liige  Liina Härm fokusseeritult jätkab. 

Hiiumaa valla loodud sihtasutus Hiiumaa Sadamad arendab ja haldab Hiiumaa väikesadamaid ning lähtub sihist olla eelistatud peatuskoht 100 miili raadiuses ümber Hiiumaa.