Bussiliiklus

16.09.2021

NB! Arvestades erinevaid teeremonte, tasub kőige täpsemat infot nii peatuste kui ka väljumiste kohta küsida GoBus Hiiumaa infoliinilt 517 8592,  mis töötab iga päev kell 7-21. Peatus.ee-sse andmete jõudmine võtab tehnilistel põhjustel mõned päevad aega ja võib olla hilinemisega. Samuti võib seoses teeremondiga olla Käina kandi saamustes-väljumistes väikseid nihkeid.

Käina teeremont

Käinas ja selle ümbruses jätkub ulatuslik teeremont, mis lõpeb oktoobri keskel. 

Alates kolmapäevast, 15.09 on liiklus suunatud Hiiu maanteele: bussid peatuvad vallamaja juures asuvas Käina peatuses ja Käina kooli juures Kooli peatuses. Emmaste poole saab suunduda Tobiase majamuuseumist möödudes Selja risti kaudu. Mäe tänav on remondis, läbimata jääb Tuuletorni peatus. Käina peatusest väljumise ajad on sarnased Tuuletorni peatusele.

Alates reedest, 17.09 lisandub taas Tuuletorni peatus, seekord ajutiselt Käina Coopi parklas, Heltermaa-Emmaste tee poolses maanteega paralleelses pikemas parkimistaskus. 

Emmaste teeremont

Emmaste keskuses jätkub lähipäevil veel teeremont, mille käigus renoveeritakse bussipeatused ja parklad. Bussipeatused on tagasi tavapärases asukohas.

Talvine sõiduplaan

Alates 1. septembrist sőidavad liinibussid tavapärase talvise graafiku järgi, mille leiate siitsamalt lehelt seotud failide seast. Välja trükitud sőiduplaani saab bussijuhtidelt ja Kärdla bussijaamast.

Tuletame meelde, et 1. septembrist muutus talviseks ka kaugliinide sőiduplaan. LuxExpress tegi selle suve viimase sőidu Hiiumaale ja tagasi 29. augustil, et järgmisel suvel taas liinile tulla. Ka kaugliinide sőiduplaanid on siinsamas seotud failide all olemas. 

ÜLDINFO

Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0pilet. Palume bussis sőiduőiguse saamiseks kasutada valideerimiskaarti, mis on müügil nii Selveri infoletis kui ka Hiiumaa Coop kaupluste kassades. Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte isikustada.

Kaugliin on tasuline. Sõidu sujumiseks soovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro). Kaugliinil valideerimiskaardi kasutamine annab võimaluse soodsamaks piletihinnaks - küsige täpsemalt allolevalt infotelefonilt.

Täpsem info ja nõudeliinide tellimine iga päev kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonilt 517 8592.

24h bussiinfo www.peatus.ee.

NB! Reisijate ohutuse tagamiseks palume bussis sõites kinnitada turvavöö.

BUSSIPEATUSED

Heltermaa sadamas   - nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

Korduma kippuvad ühistranspordi teemalised küsimused seoses COVID-19 viiruse leviku tõkestamisega: https://kkk.kriis.ee/et/kkk/transpordiuhendused-riigisisesed-ja-rahvusvahelised-kaubavedu/uhistransport

Hiiumaa maakonnaliinide bussijuhid on varustatud asjakohaste kaitsevahenditega, bussis saab käsi desinfitseerida. Kuna bussidega sõidavad ka haigustele vastuvõtlikumad inimesed, siis on praegu eriti tähtis kaasreisijatega arvestada ja järgida terviseameti soovitusi hügieeni tagamiseks.

AVALIKU TEENINDAMISE LEPING

Hiiumaa bussiliine teenindab GoBus AS. Maakonnaliinide teenindamise leping kehtib kuni 31.12.2021, tellijaks on Hiiumaa Vallavalitsus. 

Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonil  517 8592. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014