Bussiliiklus

21.09.2021

NB! Arvestades erinevaid teeremonte, tasub kőige täpsemat infot nii peatuste kui ka väljumiste kohta küsida GoBus Hiiumaa infoliinilt 517 8592,  mis töötab iga päev kell 7-21. Peatus.ee-sse andmete jõudmine võtab tehnilistel põhjustel mõned päevad aega ja võib olla hilinemisega. Samuti võib seoses teeremondiga olla Käina kandi saabumistes-väljumistes väikseid nihkeid.

Käina teeremont

Käinas ja selle ümbruses jätkub ulatuslik teeremont, mis lõpeb oktoobri keskel. 

Käinas on kolm bussipeatust:

 • Käina vallamaja juures peatus „Käina";
 • Käina Kooli juures peatus „Käina kool";
 • Käina Coopi kaupluse parklas ajutiselt peatus „Tuuletorni" - parkla ja Heltermaa-Emmaste tee vahel, maanteega paralleelses pikemas parkimistaskus ja on vastavalt märgistatud. Peatus on vaid ühes suunas, st mistahes suunale väljuvad bussid peatuvad samas peatuses. Tuuletorni peatuse mõlema suuna reisijainfotahvlid on sama posti küljes ja ka Coopi fuajees infostendil.

Millist marsruuti pidi bussid Käina alevikus peatuste vahel sõidavad, võib muutuda vastavalt liikluskorraldusest. Kõik peatused, mis on sõiduplaanis, saavad läbitud. Palume mõistvat suhtumist, et alati ei ole bussil võimalik väga täpselt väljuda – ümbersõidud võivad aega võtta. Sel nädalal on Käinas ulatuslikud asfalteerimistööd, mistõttu slle piirkonna läbimiseks läheb bussil tavapärasest enam aega.

Emmaste teeremont

Emmaste keskuse teeremont, mille käigus renoveeriti bussipeatused ja parklad, on valmis. Bussipeatused on tagasi tavapärases asukohas.

Talvine sõiduplaan

Alates 1. septembrist sőidavad liinibussid tavapärase talvise graafiku järgi, mille leiate siitsamalt lehelt seotud failide seast. Välja trükitud sőiduplaani saab bussijuhtidelt ja Kärdla bussijaamast.

Mõned olulisemad muudatused:

 • liin 625 Käina-Suuremõisa-Heltermaa, mis on käigus ETKNLP ja riiklike pühadel, väljub Tuuletornist kl 19:48;
 • liin 629 Käina-Suuremõisa-Heltermaa-Suuremõisa-Kuri-Kärdla, mis on käigus iga päev aastaringselt, väljub Tuuletornist kl 16.48. Käinast väljub kl 16.50 ja Käina koolist kl 16.51, nagu varemgi;
 • liinil 633 Valgu-Helterma-Kuri-Kärdla on peatuste läbimise kellaajad Käina ja Heltermaa vahel mõne minuti piires muutunud varasemaks;
 • liinil 646 Käina-Orjaku-Kassari-Käina on tööpäeviti Käina koolist kl 15:30 väljuval reisil muutunud peatuste läbimise kellaajad mõne minuti võrra hilisemaks ja lisatud on Kleemu tee peatus kl 15:40. 
 • liini 646 esmaspäevast neljapäevani väljuv reis Käina-Luguse-Orjaku-Kassari-Suuremõisa-Käina väljub kell 17:00 (varem 17.05) ja kuni Esikülani läbitakse kõik peatused varem;
 • liinil 648 Õngu-Sõru-Kärdla, mis väljub pühapäeviti ja riigipühadel Õngult kl 19:40, on muutunud peatuste läbimise kellaajad mõne minuti piires ja lisandus seisuaega Sõrul vajadusel õhtuse laeva ootamiseks. 

Käina kooli peatusest väljumised:

 • liin 629 Käina-Moka-Mäeltse-Ristivälja-Kaasiku-Suuremõisa, mis väljub tööpäeviti kell 15.26, sõidab Suuremõisa poole Käina kooli peatusest Käina-Tuuletorni-Mäeltse suunal;
 • liin 634 Käina-Tuuletorni-Kärdla, mis väljub Käina peatusest (vallamaja juures) tööpäeviti kell 8.30, sõidab Kärdlasse marsruudil Käina-Tuuletorni-Allika…. NB! Käina kooli peatust pärast Käinat enam 8.31 ei läbi.
 • liin 631 Käina-Tuuletorni-Kärdla väljumisega iga päev kell 11.43 sõidab Kärdlasse marsruudil Käina-Tuuletorni-Allika… NB! Käina kooli peatust pärast Käinat ei läbi.

Tuletame meelde, et 1. septembrist muutus talviseks ka kaugliinide sőiduplaan. LuxExpress tegi selle suve viimase sőidu Hiiumaale ja tagasi 29. augustil, et järgmisel suvel taas liinile tulla. Ka kaugliinide sőiduplaanid on siinsamas seotud failide all olemas. 

ÜLDINFO

Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0pilet. Palume bussis sőiduőiguse saamiseks kasutada valideerimiskaarti, mis on müügil nii Selveri infoletis kui ka Hiiumaa Coop kaupluste kassades. Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte isikustada.

Kaugliin on tasuline. Sõidu sujumiseks soovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro). Kaugliinil valideerimiskaardi kasutamine annab võimaluse soodsamaks piletihinnaks - küsige täpsemalt allolevalt infotelefonilt.

Täpsem info ja nõudeliinide tellimine iga päev kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonilt 517 8592.

24h bussiinfo www.peatus.ee.

NB! Reisijate ohutuse tagamiseks palume bussis sõites kinnitada turvavöö.

BUSSIPEATUSED

Heltermaa sadamas   - nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

Korduma kippuvad ühistranspordi teemalised küsimused seoses COVID-19 viiruse leviku tõkestamisega: https://kkk.kriis.ee/et/kkk/transpordiuhendused-riigisisesed-ja-rahvusvahelised-kaubavedu/uhistransport

Hiiumaa maakonnaliinide bussijuhid on varustatud asjakohaste kaitsevahenditega, bussis saab käsi desinfitseerida. Kuna bussidega sõidavad ka haigustele vastuvõtlikumad inimesed, siis on praegu eriti tähtis kaasreisijatega arvestada ja järgida terviseameti soovitusi hügieeni tagamiseks.

AVALIKU TEENINDAMISE LEPING

Hiiumaa bussiliine teenindab GoBus AS. Maakonnaliinide teenindamise leping kehtib kuni 31.12.2021, tellijaks on Hiiumaa Vallavalitsus. 

Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonil  517 8592. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014