Bussiliiklus

31.12.2020

Hea bussireisjja!

Bussis reisides tuleb kanda maski. Samuti soovitame kasuta kontaktivaba ja kiiret valideerimisvõimalust traditsioonilise pileti asemel. Hoidkem ennast ja teisi!

ÜLDINFO

NB! 04.01-28.03 muutuvad busside sõiduplaanid seoses Heltermaa-Rohuküla parvlaeva talvise graafikuga. Kaugliinide sõiduplaan on lehe allosas leitav, maakonnaliinide oma lisandub lähipäevil.

Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0pilet. Valideerimiskaarte saab Hiiumaal osta Coopi kauplustest ja Selverist ning bussijaamast.

Kaugliin on tasuline. Sõidu sujumiseks oovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro).

Täpsem info ja nõudeliinide tellimine iga päev kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonilt 517 8592.

24h bussiinfo www.peatus.ee.

NB! Reisijate ohutuse tagamiseks palume bussis sõites kinnitada turvavöö.

BUSSIPEATUSED

Kärdla Keskväljaku bussipeatus on tagasi tavapärases kohas - väljakul. .

Heltermaa sadamas

Nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

Terviseameti käitumisjuhised ühistranspordi ettevõtetele COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks  leiate siit https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/uhistransport.pdf  

Korduma kippuvad ühistranspordi teemalised küsimused seoses COVID-19 viiruse leviku tõkestamisega: https://kkk.kriis.ee/et/kkk/transpordiuhendused-riigisisesed-ja-rahvusvahelised-kaubavedu/uhistransport

Hiiumaa maakonnaliinide bussijuhid on varustatud asjakohaste kaitsevahenditega, bussis saab käsi desinfitseerida. Kuna bussidega sõidavad ka haigustele vastuvõtlikumad inimesed, siis on praegu eriti tähtis kaasreisijatega arvestada ja järgida terviseameti soovitusi hügieeni tagamiseks.

Soovitame reisijail kanda maske. Neid saab osta ka Kärdla bussijaamast.

TAUSTAINFO

Hiiumaa bussiliine teenindab GoBus AS. Maakonnaliinide teenindamise leping kehtib kuni 31.12.2021.

Maakondlikel liinidel sõitmine on kogu maakonna piires valideerimiskaardiga või 0piletiga TASUTA. Sellekohane märge on bussides nähtaval kohal. Valideerimiskaarte saab osta Selveri infoletist, Konsumitest ja postimajast. Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte vaja isikustada.

Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonil  517 8592. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014