Bussiliiklus

24.03.2021

Bussiliiklusest alates 19. märtsist

NB! Kaugliinid 704  Tallinn-Käina-Õngu ja 870 Nurste Tallinn on ajutiselt 19. märtsist peatatud. Ärajäänud suundadel liikumise tagavad maakonnaliinid.

Reedeti saab Tallinnast Heltermaani Kärdla kiirbussiga, mis on jätkuvalt käigus. Heltermaalt Käina-Õngu suunale viib sadamast nüüd ka reedeti tasuta maakonnaliin 625, mis väljub Heltermaalt 20.25 ja jõuab Emmastesse 21.06.  Reisijate olemasolul sõidab buss Õnguni.

Pühapäeviti alustab Nurstest liikumist tasuta maakonnaliin 632, millega saab Käinasse. Käinast väljub Heltermaa suunale kell 16.50 buss nr  629, millega jõuab Heltermaale kell 17.11.  Laevapilet tuleb osta iseseisvalt, kiirbussile pileti saab soetada alates Rohuküla sadamast.  Alates aprillist lisandub mandrileminejatele võimalus istuda Tallinnasse suunduvale kiirliinile juba Suuremõisas.

Kärdla suunal kiirbussiliiklus ei  muutu.

Täpsem info Hiiumaa bussiliiklusest igapäevaselt kell 7-21 GoBus Hiiumaa infonumbrilt 517 8592 ja 24 h www.peatus.ee

Kaugliinide toimumist soovitame kontrollida https://kaugliinid.pilet.ee/

Täname mõistva suhtumise eest ja loodame jätkuvalt hoolivust – kandes maske ja liikudes hajutatult hoiame endid ja teisi.

ÜLDINFO

Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0pilet. Valideerimiskaarte saab Hiiumaal osta Coopi kauplustest, Selverist ning bussijaamast. Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte vaja isikustada.

Kaugliin on tasuline. Sõidu sujumiseks soovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro). Kaugliinil valideerimiskaardi kasutamine annab võimaluse soodsamaks piletihinnaks - küsige täpsemalt allolevalt infotelefonilt.

Täpsem info ja nõudeliinide tellimine iga päev kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonilt 517 8592.

24h bussiinfo www.peatus.ee.

NB! Reisijate ohutuse tagamiseks palume bussis sõites kinnitada turvavöö.

BUSSIPEATUSED

Heltermaa sadamas   - nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

Terviseameti käitumisjuhised ühistranspordi ettevõtetele COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks  leiate siit https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/uhistransport.pdf  

Korduma kippuvad ühistranspordi teemalised küsimused seoses COVID-19 viiruse leviku tõkestamisega: https://kkk.kriis.ee/et/kkk/transpordiuhendused-riigisisesed-ja-rahvusvahelised-kaubavedu/uhistransport

Hiiumaa maakonnaliinide bussijuhid on varustatud asjakohaste kaitsevahenditega, bussis saab käsi desinfitseerida. Kuna bussidega sõidavad ka haigustele vastuvõtlikumad inimesed, siis on praegu eriti tähtis kaasreisijatega arvestada ja järgida terviseameti soovitusi hügieeni tagamiseks.

Soovitame reisijail kanda maske. Neid saab osta ka Kärdla bussijaamast.

AVALIKU TEENINDAMISE LEPING

Hiiumaa bussiliine teenindab GoBus AS. Maakonnaliinide teenindamise leping kehtib kuni 31.12.2021, tellijaks on Hiiumaa Vallavalitsus. 

Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonil  517 8592. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014