Bussiliiklus

07.06.2021

NB! Alates 6. maist 2021 liigub liinide 631 ja 633 buss neljapäeviti Suuremõisast Kurile ja tagasi Hilleste-Hellamaa teed pidi. Lisandus 9 uut peatust. Läbimata jäävad Haavamägi, Värssu, Hellamaa ja Hellamaa mäe peatused. Teitel nädalapäevadel on bussiliiklus tavapärane. Täpsem info www. peatus.ee või AS-i GoBus Hiiumaa infotelefonilt 517 8592.

Alates 1. juunist muutuvad kaugliinide sõiduplaanid suviseks ja sellest tulenevalt ka mõned maakonnaliinid. Järgmine muudatus maakonnaliinidel on alates 12. juunist. mil lõpetavad koolid. Vastavad sõiduplaanid leiate veebilehe alumisest osast seotud failide alt.

Täpsem info Hiiumaa bussiliiklusest igapäevaselt kell 7-21 GoBus Hiiumaa infonumbrilt 517 8592 ja 24 h www.peatus.ee

Täname mõistva suhtumise eest ja loodame jätkuvalt hoolivust – kandes maske ja liikudes hajutatult hoiame endid ja teisi.

ÜLDINFO

Maakonnaliinil sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0pilet. Valideerimiskaarte saab Hiiumaal osta Coopi kauplustest, Selverist ning bussijaamast. Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte vaja isikustada.

Kaugliin on tasuline. Sõidu sujumiseks soovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro). Kaugliinil valideerimiskaardi kasutamine annab võimaluse soodsamaks piletihinnaks - küsige täpsemalt allolevalt infotelefonilt.

Täpsem info ja nõudeliinide tellimine iga päev kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonilt 517 8592.

24h bussiinfo www.peatus.ee.

NB! Reisijate ohutuse tagamiseks palume bussis sõites kinnitada turvavöö.

BUSSIPEATUSED

Heltermaa sadamas   - nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

Terviseameti käitumisjuhised ühistranspordi ettevõtetele COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks  leiate siit https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/uhistransport.pdf  

Korduma kippuvad ühistranspordi teemalised küsimused seoses COVID-19 viiruse leviku tõkestamisega: https://kkk.kriis.ee/et/kkk/transpordiuhendused-riigisisesed-ja-rahvusvahelised-kaubavedu/uhistransport

Hiiumaa maakonnaliinide bussijuhid on varustatud asjakohaste kaitsevahenditega, bussis saab käsi desinfitseerida. Kuna bussidega sõidavad ka haigustele vastuvõtlikumad inimesed, siis on praegu eriti tähtis kaasreisijatega arvestada ja järgida terviseameti soovitusi hügieeni tagamiseks.

Soovitame reisijail kanda maske. 

AVALIKU TEENINDAMISE LEPING

Hiiumaa bussiliine teenindab GoBus AS. Maakonnaliinide teenindamise leping kehtib kuni 31.12.2021, tellijaks on Hiiumaa Vallavalitsus. 

Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonil  517 8592. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014