SÜGISESED SÕIDUPLAANID

 

Alates 1. septembristi liiguvad bussid sügisese sõiduplaani järgi. 

Maakonnaliinid

Lennujaama buss väljub tööpäeva hommikul Kärdlast 7:25, kuna varane lend on uue lepingu alusel 15 minutit hilisem. Lennujaama viib buss nr 200, mille sõiduplaani leiate siit: http://peatus.ee/#region;hiiu;regionalbus;152207

There's a fare-free bus between Kärdla bus station and the airport. The bus departs from the bus station 35 minutes before the flight (7.25 am and 5.10pm; 9.25am on Saturdays and 3.10pm for extra flights). The bus back to Kärdla from the airport departs when all the passengers are on the bus. 

The check-in closes 20 minutes before the departure from Kärdla airport and 30 minutes before the departure from Tallinn. 

Nõudeliini tellimine tähendab vedajale infoliinile sõidusoovi hiljemalt eelmisel päeval teada andmist (kell 7-21 tel 517 8592). Piisab ka lihtsalt hiljemalt eelneval päeval bussijuhile märkuandmisest.

Soovitame enne reisi veenduda väljumiste kellaaegades.

Nii maakonnaliinide kui ka kaugliinide suvise sõiduplaani leiate allpool olevatest failidest.

Väljatrükitud sõiduplaane saab bussijuhtidelt, Kärdla bussijaamast ja osavallamajadest.

Hiiumaa kõiki bussiliine, nii maakondlikke kui ka kaugliine, teenindab alates 1. jaanuarist 2019 GoBus AS. Maakonnaliinide teenindamise leping kehtib kuni 31.12.2021.

Maakondlikel liinidel sõitmine on kogu maakonna piires valideerimiskaardiga või 0piletiga TASUTA. Sellekohane märge on bussides nähtaval kohal. Valideerimiskaarte saab osta bussijuhtidelt, Kärdla bussijaamast, Selveri infoletist, Konsumitest ja postimajast. Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte vaja isikustada.

Kaugliinid on kommertsliinid, st sõitmiseks tuleb lunastada hinnakirjale vastav pilet. Piletit saab osta veebilehelt www.gobus.ee/pilet/ee, bussijaamadest ja bussist. Lisaks raha eest ostmisele on võimalus pileti ostmiseks kasutada valideerimiskaarti, millele on raha kantud. Isikustatud valideerimiskaardiga on pilet reisijale 5% soodsama hinnaga. GoBus üle-Eestiline 24h infotelefon 12012 või 640 4000.

NB! Bussipeatused Heltermaa sadamas

Nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide ning mandrilt saabuvate kaugliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

Parvlaevale suunduvate kaugliinibusside peatus  on sadamahoone ees, 6. reas. 

Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine kell 7-21 GoBus Hiiumaa infotelefonil  517 8592. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188. 
Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee 

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014